Гетманцев назвал отрицательным результатом провал переговоров с миссией МВФ. Но никакой катастрофы не будет, отметил депутат.
Без чергового траншу Міжнародного валютного фонду Україні буде важко, але не катастрофічно, заявив народний депутат від фракції Слуга народу Данило Гетманцев.
«Ми переконані в тому, що нам пройти 21-й рік без чергового траншу МВФ буде набагато важче, але це у жодному разі не буде катастрофою. У нас є відповідні ресурси, у нас є відповідні можливості, щоб це здійснити. Ніякої катастрофи не буде. Будуть виконані бюджетні зобов'язання, буде в країні фінансова стабільність, буде валютна стабільність", - сказав Гетманцев під час брифінгу 15 лютого.
Він підкреслив, що співпраця з МВФ триває. Водночас Гетманцев назвав негативним результатом провал переговорів з місією МВФ.
"Співпраця з будь-яким міжнародним партнером можлива тоді, коли це задовольняє інтереси як міжнародних партнерів, так і України. Ми повинні в цих переговорах знайти правильний баланс, щоб не перейти червоні лінії ні нашого суверенітету, ні інтересів українців", - додав депутат.
Місія МВФ в Україні - про що йшлося раніше:
Місія Міжнародного валютного фонду 12 лютого завершила свою роботу в Україні. Результати дискусії свідчать про те, що Київ не отримає новий транш від кредитного донора. Переговори триватимуть надалі, проте на сьогодні сторони не змогли домовитися про новий перегляд кредитної програми stand by, заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
Київ не може отримати новий транш у межах програми співпраці з МВФ через проблеми з законом Про Вищу раду правосуддя та аспекти, пов'язані з побоюваннями Фонду щодо втручання до роботи Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Для того, щоб МВФ дав зелене світло, також потрібно ухвалити внесені до Ради поправки в закон про НБУ, фінансові установи та відмову від державного регулювання цін на енергетичному ринку, запроваджених цієї зими.
Також Києву треба забезпечити прозорість з приводу планів у бюджеті на 2022 рік і провести оцінювальну перевірку Фонду щодо боротьби з коронавірусом.
Радник глави ОП Тимофій Милованов заявив, що на цей момент немає ризиків зриву співпраці Києва з Фондом. Україна відстоює свої інтереси і працює над тим, щоб домовленості були максимально вигідними для української держави.