В Слуге народа раскрыли планы контроля над медиа со штрафами и отзывом лицензии

Никита Потураев / УНИАН

Никита Потураев прокомментировал планы по принятию парламентом закона о медиа.

Народний депутат від Слуги народу, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради Микита Потураєв прокоментував плани щодо прийняття парламентом закону про медіа.

Контроль над медіа народні обранці хочуть передати Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, пише РБК-Україна.

При цьому відразу штрафувати Нацрада не буде. Спочатку від регулятора піде попередження - припис виправити порушення. Якщо від медіа не буде ніякої реакції, тоді йому можуть загрожувати штрафи, а зі схвалення суду – навіть відкликання ліцензії та блокування. Розміри штрафів коливаються від кількох тисяч до сотень тисяч гривень.

Крім того, законопроект пропонує створити орган спільного регулювання Нацради та медіа.

"На цей орган ми хочемо покласти тлумачення і визначення тих норм закону, які, на наш погляд, повинні трактувати саме медійники. Наприклад, є Кодекс етики українського журналіста. Якщо орган співрегулювання його затвердить, то якраз за систематичне порушення цього Кодексу регулятор зможе накладати санкції", - пояснив Потураєв.

На розсуд саморегулювання залишиться визначення ознак шкідливого контенту, прихованої політичної реклами та інформації, яку заборонено поширювати в Україні. Наприклад, заклики до повалення конституційного ладу, мова ворожнечі, дискримінація тощо. Ці теми, нарівні з пропагандою тероризму, висвітлювати забороняється, йдеться в матеріалі.

Читати такожУ Раді розгорівся скандал з фейком у законопроекті про Медіа - ЗМІПри цьому громадянам РФ, російським юрособам і фірмам, які фінансуються з держави-агресора, не можна володіти і фінансувати медіа в Україні. Під заборону потрапляє і виправдання російської агресії, популяризація країни-окупанта, її чиновників і держорганів, додали автори статті.

Нагадаємо, раніше Микита Потураєв закликав посилити контроль над онлайн-медіа. За його словами, Інтернет-ЗМІ мають "несправедливі преференції" порівняно з традиційними.

"Позиція комітету: медіа повинні мати регулятори роботи. Всі медіа. Винятків бути не може", - заявив Микита Потураєв.

Новости сейчасКонтакты