Владимир Путин вынужден был что-то делать, хотя у него был довольно узкий коридор возможностей.
Росія не могла не втрутитися в конфлікт в Нагірному Карабасі, хоча не дуже цього і хотіла. Тому президенту РФ Володимиру Путіну довелося виступити "миротворцем".
Таку думку висловив російський політолог Дмитро Орєшкін в інтерв'ю Obozrevatel.
За словами експерта, Путін змушений був щось робити, хоча у нього був досить вузький коридор можливостей.
"Він і так виступив досить слабо з точки зору класичної російської геополітики, тому що, формально кажучи, є договір ОДКБ – договір про колективну безпеку в країнах колишнього СНД, членом якого є Вірменія. І там чорним по білому написано, що напад на будь-якого члена ОДКБ прирівнюється до нападу на всіх інших», - нагадав політолог.
Якщо Азербайджан наступав би далі, то виграв би цю війну. Натиснувши на нього, господар Кремля зупинив цей переможний наступ.
"Не влазити він (Путін, - ред.) просто не міг, тому що він і так виглядає недостатньо переможно. Переможно виглядає Алієв і Ердоґан. Путін має досить блідий вигляд, але ось виходячи з того, що він не може сваритися з Туреччиною і не хоче сваритися з Азербайджаном і тим більше зі світовим ісламом, то опинився в досить вузькому коридорі. У нього не було інших варіантів, окрім як спробувати розіграти миротворчу карту», - пояснив політолог.
У документі йдеться про те, що Азербайджан і Вірменія зупиняються на зайнятих позиціях. Баку і Єреван повинні обмінятися військовополоненими і тілами загиблих. Всі транспортні вузли в Карабасі розблокуються. Контроль за транспортним сполученням здійснюють органи прикордонної служби ФСБ Росії. Крім того в Нагірному Карабасі терміном на п'ять років розмістять близько двох тисяч російських миротворців.
Президент Вірменії Армен Саргсян заявив, що дізнався з преси про підписання домовленостей про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі. Документ підписали глава Кремля Володимир Путін, лідер Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр Вірменії Нікол Пашинян.
Пізніше на сайті Кремля опублікували заяву прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, лідера Азербайджану Ільхама Алієва і президента Росії Володимира Путіна по перемир'я в Нагірному Карабасі.