Pfizer хочет дополнительно исследовать штамм коронавируса E484K, который обнаружили в Южной Африке.
Компанія Pfizer та вчені Техаського університету досліджували ефективність вакцини від коронавірусу проти нових мутацій Sars-cov-2. Згідно з результатами дослідження, вакцина Pfizer/BioNTech ефективна проти нових штамів.
Дослідження проводилося на крові людей, яким зробили щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer/BioNTech. Вакцина виявилася ефективною проти 16 нових мутацій коронавірусу, включно з "британським" штамом N501Y, пише Reuters.
"Ми протестували 16 різних мутацій, і жодна з них не показала істотного впливу (на ефективність вакцини - ред.). Це Хороші новини. Але це не означає, що 17-ї мутації не буде", - сказав вчений компанії Pfizer Філ Дормітцер.
Також компанія Pfizer хоче додатково досліджувати штам коронавірусу E484K, який виявили в Південній Африці. Вчені пояснили, що хоч цей штам і схожий на "британський", проте має "низку додаткових мутацій".
Вакцинація від коронавірусу в Україні - про що раніше повідомляв Главред:
Глава МОЗ Максим Степанов 29 грудня зробив заяву, згідно з якою Україна має намір в лютому 2021 року отримати близько 150-200 тисяч доз вакцин від коронавірусу. Держава забезпечить щепленнями категорії громадян, які належать до груп ризику.
У Міністерстві охорони здоров'я 30 грудня повідомили про підписання договору з китайською компанією Sinovac Biotech про постачання вакцини від коронавірусу. Київ має отримати 1,9 млн доз препарату. Примітно, що вакцина з КНР поки не пройшла третій етап клінічних досліджень.
ЗМІ 6 січня розповіли, що в Києві почалася підпільна вакцинація від коронавірусу. В одній з приватних клінік столиці нібито за 1-3 $ тисячі можна зробити щеплення препаратом Pfizer/BioNTech.