Глава МЗС РФ Сергій Лавров, який займає свою посаду вже більше 16 років, може бути призначений сенатором до Ради Федерації. Замість нього новим міністром закордонних справ може стати Сергій Наришкін - нинішній директор Служби зовнішньої розвідки Росії. Наришкін включений до санкційних списків США і ЄС після анексії Криму та окупації Донбасу.
За інформацією Telegram-каналу Незыгарь, у Росії готуються структурні зміни у владі - Кремль має намір зміцнити зв'язки комітетів обох палат парламенту з Держрадою. Путін прагне до того, щоб у парламенті засідали лояльні йому фігури.
"Майбутня конфігурація балансу сил: Держдума / СовФед: призначення і питання до уряду. Держрада: модерація всієї системи держуправління і гілок влади", - зазначають автори ресурсу.
Також наголошується, що відхід Лаврова до Радфеду можуть узгодити вже в середу, 23 вересня, коли Путін проведе зустріч з сенаторами Ради Федерації у Великому Кремлівському палаці. Остаточно процес переходу Лаврова - і поява інших довічних сенаторів - нібито відбудеться до кінця 2020 року.Читати такожЛавров дорікнув ЄС у бажанні не відстати від США і "покарати Росію"
Внаслідок цього, стверджує Незыгарь, з'явилися чутки щодо призначення главою МЗС Сергія Наришкіна. Фахівці скептично поставилися до такої ініціативи, тому що Наришкін фігурує в санкційних списках США та Євросоюзу.
"І це серйозна проблема для призначення на місце головного дипломата країни", - пишуть автори каналу.
Головний редактор опозиційної, але близької до Кремля радіостанції Ехо Москви Олексій Венедиктов, не виключив, що Наришкін може стати новим главою МЗС.
"Незигар пише - можливий перехід Лаврова до Ради Федерації, а на його місце Сергій Наришкін. Не неможливо", - написав він у своєму Telegram-каналі.
Сергій Наришкін - російський політик, чиновник та військовий. Очолює з 5 жовтня 2016 року Службу зовнішньої розвідки РФ. Входить до складу Ради Безпеки РФ.
У період з 2011 по 2016 рік - спікер Держдуми РФ 6-го скликання, глава парламентських зборів Союзної держави.
У період з 12 травня 2008 року по 20 грудня 2011 року – глава Адміністрації президента Росії.Читати такожОчима Путіна: навіщо Наришкін написав антиамериканський пасквіль
Фігурант санкційних списків ЄС і США. Проти Наришкіна були введені санкції після анексії Росією Криму і окупації Донбасу.
Глава Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін і директор ФСБ Олександр Бортніков, незважаючи на санкції США, 27-28 січня 2018 року перебували з візитом на території Сполучених Штатів Америки. Вони провели зустріч з главою ЦРУ Майком Помпео, під час якої обговорювалися питання загрози повернення терористів ІДІЛ з Сирії, які раніше прибули на війну з Росії і країн Центральної Азії.