Стало известно, когда ЕС введет санкции против Лукашенко - Reuters

Лукашенко попадет под санкции / Reuters

Лидеры стран собираются на экстренные переговоры.

Євросоюз планує заснувати санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка до кінця серпня.

Як пише агентство Reuters з посиланням на заяви неназваних дипломатів і європейських чиновників, європейські лідери збираються на переговори.

За інформацією чиновників 14 серпня міністри закордонних справ ЄС проведуть екстрені переговори щодо Білорусі. Німеччина, Литва, Латвія і Швеція публічно висловилися на користь санкцій.

Суворі обмеження щодо Лукашенко підтримала Австрія. Однак Угорщина є головним скептиком щодо рішення про санкції, яке вимагає схвалення всіх 27 країн-членів. У Будапешті вважають, що з Мінськом необхідно налагодити діалог, однак рішення колег не блокують.

"Напрямок руху здається ясним. Скільки людей будуть внесені в чорний список, наскільки далеко ми підемо, багато в чому буде залежати від Угорщини", - сказав неназваний дипломат ЄС в Брюсселі.

Втім, 14 серпня не буде винесено остаточне рішення щодо санкцій, поки тривають консультації. Це може відбутися після чергового обговорення між міністрами закордонних справ ЄС, яке відбудеться в Берліні 27-28 серпня.

В ЄС відзначили, що санкції проти Білорусі будуть ідентичні з обмеженнями проти Росії. Відносно Білорусі будуть введені у вигляді заборони на поїздки і заморожування активів в ЄС.

"Не було ніяких сигналів про те, що якась країна ЄС хоче заблокувати якісь обмежувальні заходи, тому що насильство є кричущим", - сказав чиновник ЄС, знайомий з цим питанням.

"Що нам потрібно оцінити, так це рівень тиску, який був би корисним, а також те, що було б контрпродуктивним і могло б підштовхнути Лукашенко в обійми Росії, якщо він побачить в цьому свою єдину можливість залишитися при владі", - додав співрозмовник.

Читати такожНові вибори президента Білорусі: в США зробили заяву За попередніми даними, санкції можуть бути застосовані тільки в відношенні деяких посадових осіб білоруського ЦВК і органів безпеки. або ж можуть бути накладені і на державних чиновників, таких як міністр внутрішніх справ.

Як відомо, зараз щодо Білорусі діє ембарго на поставки зброї, а також заборона на експорт устаткування, яке може бути використане для внутрішніх репресій.

Нагадаємо, в Білорусі йде хвиля заяв про звільнення журналістів , які працюють на державних телеканалах і медіаресурсів. Їх рішення продиктоване незгодою з позицією влади з приводу застосування фізичного насильства по відношенню до протестуючих.

Як раніше повідомлялося, в Білорусі ряд стратегічно важливих підприємств проводить страйк проти чергового терміну президентства Олександра Лукашенка. Бойкотує результати ЦВК і Білоруська державна філармонія.

Автор: Яна Катасонова
Новости сейчасКонтакты