Лідери Вірменії, Азербайджану та Росії підписали спільний документ про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі.
Перемир'я набуло чинності з опівночі 10 листопада. Текст документа опублікував російський РБК.
Про що домовилися сторони:
"Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації в кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки», - йдеться в документі.
При цьому вірменські збройні сили повинні бути виведені з території.
"Термін перебування миротворчого контингенту Російської Федерації - 5 років з автоматичним продовженням на чергові 5-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить за 6 місяців до закінчення терміну про намір припинити застосування даного положення», - уточнюється в документі.
Також сторони домовилися, що Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року - Лачинський район, залишаючи при цьому за собою Лачинський коридор (завширшики 5 км), який забезпечуватиме зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не зачіпатиме місто Шушу.
Азербайджан зі свого боку повинен гарантувати безпеку руху по Лачинському коридору громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.
Карта поділу Нагірного Карабаху за мирною угодою виглядає наступним чином.
Синім кольором позначені території Нагірного Карабаху, взяті під контроль Азербайджаном до 10 листопада. Жовтим, червоним, салатовим - території, які повинні бути передані Азербайджану згідно з домовленостями про припинення бойових дій.
Російське агентство ТАСС повідомило, що РФ вже відправила в Нагірний Карабах миротворчий контингент.
У Міноборони РФ зазначили, що миротворці вирушили в Карабах літаками військово-транспортної авіації Іл-76 з аеродрому Ульяновська. Основу контингента складуть підрозділи 15-ї окремої мотострілецької бригади Центрального військового округу.
Тим часом усстолиці Вірменії – Єревані – люди вийшли на протест у зв'язку з підписанням домовленостей про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі. Протестувальники увірвалися в будівлю уряду Вірменії та почали розбивати там меблі й техніку.