Раскол в США после выборов: эксперт оценил угрозу новой войны Севера и Юга

Дональд Трамп и Джо Байден / Фото Reuters

В США нет никаких признаков силового противостояния, считает Олег Жданов.

Незважаючи на загострення ситуації після президентських виборів у США нова громадянська війна нереальна, заявив військовий експерт Олег Жданов.

Як підкреслив він під час чату в Главреді, подібна ситуація в Штатах повторюється з кожною зміною президента.

"Розкол у суспільстві практично завжди такий, коли змінюється лідер держави", - підкреслив він.

Експерт зазначив, що в США немає жодних ознак силового протистояння. Як приклад він навів сусідство масових вуличних акцій як на підтримку Дональда Трампа, так і на підтримку Джо Байдена.

"Адже якщо ми в передкарантинний період вивозили з супермаркетів возами туалетний папір і гречку, то американці винесли весь вміст збройових магазинів. Боєприпаси до своїх гвинтівок і пістолетів вони купували ящиками! Однак по американських містах не ходять загони активних груп з гвинтівками. Хоча ці люди виходили з гвинтівками раніше, наприклад, коли захищали себе від руху Black Lives Matters. Але вони всього лише захищали свої будинки від заворушень, щоб їх не громили і не грабували", - уточнив він.

Читати такожТрамп готує путч: озвучено несподіваний сценарій після інавгурації БайденаЖданов додав, що після остаточного визначення результатів виборів в США, емоції вщухнуть: "Я думаю, що, як тільки або виборчою комісією, або Верховним судом США буде прийнято остаточне рішення щодо переможця президентських перегонів, життя увійде в звичну колію".

Виборча система США. Як обирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату - Колегії виборників.

Виборників – зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених Демократичною і Республіканською партіями. Наразі кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У Колегії виборників окремо відбувається голосування щодо кандидатури віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система "переможець отримує все", тобто всі голоси виборників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є ​​штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному виборнику, а решта місць (їх завжди два) визначається за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує виборників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримуватися цього правила. Виборників, які голосують врозріз з їхніми зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а в 14 - передбачаєттся скасування голосування із заміною виборника.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів Колегії виборників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Новости сейчасКонтакты