РФ сдала Армению: эксперт объяснил, кто выиграл после перемирия в Карабахе

Война за Нагорный Карабах / Скриншот

За миротворцами РФ в Нагорном Карабахе будут присматривать турецкие наблюдатели, напомнил Олег Жданов.

Війна в Карабасі була протистоянням Туреччини Росії, а в результаті перемир'я перемогла Анкара, яка отримала вперше за 75 років, з часів Другої світової війни, можливість впливати на політичну ситуацію на Південному Кавказі.

Як пише військовий експерт Олег Жданов у матеріалі на УНІАН, це - найголовніше досягнення Туреччини, адже за миротворцями РФ у Нагірному Карабасі наглядатимуть турецькі спостерігачі.

“Найбільші преференції отримає всеж-таки Туреччина. Незважаючи на те, що російський миротворчий контингент буде розміщуватися в Нагірному Карабасі, він буде локалізований кордонами самого Карабаху. Лачинський коридор всього лише 5 км завширшки. Кількість миротворців і техніки чітко регламентовано: 1920 солдатів, 90 БТР і 380 машин. Великої військової загрози для Азербайджану ці сили не становлять. Натомість фінансові витрати на утримання миротворчого контингенту лягають на Росію. Ще доведеться побудувати об'їзну дорогу навколо Шуші, а також відновлювати частково пошкоджену в результаті військових заходів, в першу чергу, мобілізації, економіку Вірменії. Все це будуть російські гроші. Так що Росія отримала ще один головний біль", - упевнений експерт.

Він підкреслив, що Туреччина отримує сухопутний коридор, що з'єднує з Азербайджаном, і ніхто його контролювати не буде, причому Росія буде відповідати за безпеку цього коридору.

"Думаю, в кінцевому підсумку, Туреччина використає цей сухопутний коридор в тому числі і для прокладки трубопроводів для нафти і газу з Середньої Азії через Азербайджан до Туреччини. Це - стара стратегія Ердогана, що передбачає перетворення Туреччини в південний газовий і нафтовий хаб. Мало того, що Ердоган вирішує питання, обходячи територію Російської Федерації, так Росія ще й буде все це охороняти... а турецькі спостерігачі будуть чітко стежити за виконанням Росією своїх зобов'язань в плані забезпечення миру". - зазначив Жданов.

Він не виключає, що Росія, по суті, "здала" Вірменію через те, що прем'єр Нікол Пашинян опинився при владі в Єревані не з подачі Путіна.

Читати такожПеремир'я під загрозою: у Туреччині назвали умову відновлення боїв за Карабах"Росія, мабуть, вирішила "вбити всіх зайців одним пострілом": зберегти хороші відносини з Азербайджаном, давши йому можливість відвоювати Карабах, не посваритися з Туреччиною, отримати ослаблену Вірменію, щоб розгорнути там контингент своїх військ, тобто посилити свою військову присутність. І плюс - Росія отримала можливість поміняти політичне керівництво Вірменії. Однак все вийшло, як у "Божественній комедії" Данте, коли Бог розподіляв, хто за ким буде стежити. Так от, росіяни забули найголовніше: за ними тепер стежитимуть турки. Так хто тоді бенефіціар всієї цієї компанії? Хто головний вигодоотримувач? Туреччина і Азербайджан. По суті, руками Російської Федерації Туреччина відтепер регулюватиме ситуацію на Південному Кавказі", - додав експерт.

Історія війни за Нагірний Карабах

Новости сейчасКонтакты