Не исключено, что Россия использует противоречия в отношениях Баку и Еревана, считает Владимир Фесенко.
У середовищі російських експертів активно обговорюється ідея введення миротворчого контингенту Росії у Нагірний Карабах. Кремлю може бути вигідний вірмено-азербайджанський конфлікт, у якому Москва здатна виступити посередником.
За його словами, Росія має серйозні військові відносини з Вірменією, і тому в разі можливого звернення Єревана за допомогою, Москва може ввести свій миротворчий контингент у Нагірний Карабах.
"Росія постачала зброю Вірменії, там є російська військова база, тому військові відносини з Вірменією досить потужні. Росія може грати на протиріччях між Азербайджаном і Вірменією, підтримуючи напругу в регіоні, щоб бути посередником. Зараз в експертних колах Росії активно обговорюють ідею російських блакитних касок", - заявив Фесенко.Читати такожЕрдоган зробив жорстку заяву про Росію, США і Францію через Нагірний Карабах
Конфлікт у Нагірному Карабасі
Вірмено-азербайджанський військовий конфлікт спалахнув з новою силою вранці, 27 вересня. Сторони висунули низку обопільних звинувачень на адресу один одного у зв'язку з порушенням режиму припинення вогню. У Баку заявили про початок контрнаступальної операції.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Нагірний Карабах належить азербайджанській державі, тому Баку має намір відновити історичну справедливість.
Його підтримав президент Туреччини Реджеп Ердоган. За словами турецького глави держави, Вірменія повинна вивести свої війська з Нагірного Карабаху, після чого на Південному Кавказі знову запанує мир.
Алієв під час розмови з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем підкреслив, що війна між Азербайджаном і Вірменією закінчиться тільки після деокупації Нагірного Карабаху.
У Вірменії заговорили про визнання незалежності Нагірного Карабаху. Як стверджують у Єревані, це трапиться в тому випадку, якщо Азербайджан і Туреччина почнуть наступ на невизнану НКР.