Северный поток-2 обречен на поражение - Gazeta Polska Codziennie

Северный поток-2 обречен на поражение / Reuters

Аналитик полагает, что газопровод принесет владельцам убытки.

Росія по газопроводу хоче експортувати в Європу не тільки газ, але і свої корупційні напрацювання, однак санкції США роблять Північний потік-2 приреченим на поразку.

Таку думку висловила експерт Jamestown Foundation Маргарита Асенова, пише Gazeta Polska Codizennie.

"Росія експортує не тільки газ, а й корупцію. Варто тільки поглянути на угоду між фірмою з Саудівської Аравії і "Болгаргаз" про побудову ділянки "Турецького потоку" на території Болгарії. Зрештою, до цього проекту були залучені компанії з Росії. Це говорить про те, як корупція допомагає "Газпрому" укладати такі угоди і поширювати корупційні практики в інших країнах", - говорить аналітик.

За словами експерта, яскравий приклад російської корупції - співпраця Москви з колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером. Він щороку отримує мільйон євро за участь у правлінні російськими компаніями і лобізм на користь їх проектів в Європі. Однак Асенова вважає, що ця протекція не врятує від загибелі Північний потік-2.

"Поправки до закону" про протистояння проти ворогів Америки за допомогою санкцій", які вніс Держдепартамент США, не залишає простору для маневру для тих, хто хотів би допомагати" Газпрому " з побудовою газопроводу. Санкції вдарять по компаніях, які захочуть зайнятися підтримкою, зберіганням обладнання та наданням портових послуг для кораблів Росії, причетних до будівництва", - пояснила вона.

Читати такожНімеччина Навальним шантажуватиме РФ по Північному потоку-2 - ПономарьовАсенова зазначила, що аналогічна ситуація склалася і з Турецьким потоком. Оскільки, якщо цей газопровід буде запущений, він обмежить можливість країн Центральної та Східної Європи розвивати регіональний ринок газу.

За словами аналітика, зараз Газпром перебуває у вкрай програшній ситуації.

"Газпром залишиться важливим постачальником газу, але він не буде домінувати на європейському ринку. В результаті Росії буде потрібна Європа більше, ніж в Європі такий постачальник сировини", - вважає Асенова.

Новости сейчасКонтакты