Судный день Навального: центр Москвы оцеплен, силовики схватили более 200 человек

В России состоялся суд по делу Алексея Навального / пресс-служба Мосгорсуда

Журналистов на территорию Мосгорсуда не пускали, все пути к зданию были перекрыты. Активистов хватали силовики прямо на выходе из метро.

У вівторок, 2 лютого, у Мосміськсуді Росії розпочався суд у справі заарештованого опозиційного політика Олексія Навального, якого затримали після повернення з Німеччини. Його або посадять на довгий термін, або відпустять. Після хвилі протестів на підтримку опозиціонера, яка пронеслася Росією 23 і 31 січня, силовики до цього дня серйозно підготувалися.

Як повідомляє Telegram-канал Протестная Россия, з самого ранку у центрі Москви чергували силовики. Біля метро "Преображенська площа" - найближчої станції метро біля Мосміськсуду, де сьогодні розглянуть питання про заміну для Олексія Навального умовного терміну на реальний, було багато автозаків. За інформацією ОВД-Инфо, до обіду в Москві вже затримали 237 осіб.

Лівий бік вулиці Червонобогатирської для пішоходів перекрито. На виході з метро повно силовиків.

Журналістів на територію Мосміськсуду не пускають. Всі шляхи до будівлі суду перекриті.

Безпосередньо біля будівлі суду з самого ранку багато силовиків.

Також повідомляється, що біля Мосміськсуду почалися затримання. Молодика затримали біля станції метро "Преображенська площа".

Як повідомляє Медуза, Юлія Навальна прийшла до Мосміськсуду на засідання у справі її чоловіка.

За даними видання "Проект", поруч з метро "Преображенська площа" поліцейські дуже активно затримують людей, оглядають і саджають до автозаків. Судячи з розмов силовиків, в машині вже 23 людини.

Сам опозиціонер Навальний вже знаходиться в залі суду. До нього пустили адвокатів, але не пустили дружину.

У суді Навальний попросив дружину сісти так, щоб вона його бачила.

У суді журналістів попередили, що не можна знімати фото і відео.

"Тих, хто зніматиме відео або вестиме трансляцію, будемо видаляти без попередження", - пояснив співробітник суду, повідомляє "Протестная Россия".

Перед початком засідання Навальний звернувся до своєї дружини: «Юля, тебе показують по телевізору навіть у моїй тюремній камері. Кажуть, що ти весь час порушуєш громадський порядок. Погана дівчинка, пишаюся тобою», - сказав опозиціонер.

Тим часом під стінами суду активіузвався ОМОН - пакують усіх підряд.

Федеральна служба виконання покарань Російської Федерації вимагала скасувати умовний термін, призначений Навальному, і відправити політика за ґрати на 3 роки і 6 місяців.

У Кремлі прокоментували суд щодо Навального. Президент Росії Володимир Путін не стежить за судовим процесом, заявив офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков. Його коментар наводить РИА Новости.

Чому затримали Навального

У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинувачення у розкраданнях у фірмах Ів Роше.

Термін повинен був закінчитися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.

До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:

  • 13 січня,
  • 27 січня,
  • 3 лютого,
  • 16 березня,
  • 6 липня,
  • 17 серпня.

Попри це дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.

Під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.

Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.

Попри попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.

Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки призначене на 29 січня, він перебуватиме під вартою.

Протести у Росії - про що йшлося раніше:

Автор: Адриана Бубновская
Новости сейчасКонтакты