У Німеччини є шість варіантів відмови від проєкту" Північний потік-2", про долю якого активно заговорили після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Зокрема, вона може анулювати видані угоди на будівництво або "дозволити" США зупинити проєкт.
Про це пише видання Politico.
За даними видання, першим варіантом відмови може стати тиск Берліна на Федеральне морське і гідрографічне агентство і регіональне Гірське управління Штральзунда для того, щоб ті відкликали дозволи на реалізацію проєкту. Щоправда, у цьому разі оператор газопроводу Nord Stream 2 AG зможе подати до суду на Німеччину і збиток може досягти вартості самого газопроводу – орієнтовно 9,5 млрд євро.
На другому місці - варіант з судовим процесом з неурядовими організаціями, які виступають проти реалізації проєкту. Наприклад, організація Deutsche Umwelthilfe подала позов і стверджує, що "Північний потік-2" несумісний з кліматичними цілями країни, а його будівництво має бути заморожено через можливий вплив проєкту на глобальне потепління.
Третім варіантом відмови від газопроводу, за версією Politico, може стати національне обмеження на імпорт російського газу. Таке обмеження зовнішньої торгівлі можливе, якщо треба гарантувати "основні інтереси безпеки", зазначає видання.
Ще один "крок", який може зробити Німеччина – це наполягти на загальних санкціях Євросоюзу або, як варіант, "дозволити" виконати роботу щодо зупинки проєкту владі США, яка послідовно виступає проти його реалізації і взимку поточного року запровадила проти нього санкції. Крім того, якщо навіть проєкт буде завершено, його робота може бути ускладнена отриманням ліцензії.
Зазначимо, проєкт "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу по дну Балтійського моря для постачання російського газу до Німеччини. Оператором будівництва виступає компанія Nord Stream 2 AG, єдиним акціонером якої є ПАТ "Газпром".