Рішення щодо проєкту "Північний потік-2", про долю якого активно заговорили після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, має ухвалити Німеччина, заявив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
"Північний потік-2" не є європейським проєктом. Я повинен сказати, що Європейська комісія ніколи не демонструвала сильного ентузіазму з приводу "Північного потоку-2", - сказав він.
Водночас європейський дипломат додав, що долю проєкту доведеться "вирішувати німцям".
Північний потік-2 - про що йшлося раніше:
12 вересня депутат Бундестагу від партії "Альтернатива для Німеччини" Вальдемар Гердт заявив, що панівна партія — Християнсько-Демократичний союз (ХДС) — має намір "покарати" Росію за отруєння опозиціонера Олексія Навального і відмовитися від будівництва газопроводу "Північний потік-2".
8 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення щодо майбутнього проєкту "Північний потік-2" через ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального буде "не німецьким, а європейським".
6 вересня очільник МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що є "багато ознак" причетності Росії до отруєння Олексія Навального, і тепер все залежить від Москви. За словами глави МЗС Німеччини, ситуацію з Навальним не варто звужувати до дискусій про будівництво "Північного потоку-2". Маас уточнив, що понад 100 компаній, половина яких німецькі, беруть участь у будівництві газопроводу. Крім того, в реалізації "Північного потоку-2" залучені 12 країн ЄС.
2 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що офіційний Берлін засуджує отруєння Олексія Навального речовиною з Новачка. У зв'язку з цим інцидентом у Німеччини є низка запитань до Росії.