Держсекретар США Майк Помпео у вівторок, 24 листопада, заявив, що Державний департамент розпочав процес передачі справ обраному президенту Джо Байдену.
За словами Помпео, він зробить все, що "потрібно відповідно до закону", пише Reuters.
"Сьогодні ми почали процес, виконуючи рішення GSA, і зробимо все, що потрібно за законом. Ми доб'ємося цього", - сказав Помпео.
Це означає, що команда Байдена тепер матиме федеральні кошти та офіційний офіс, поки він не вийде на посаду 20 січня.
Процес передачі справ почався після того, як адміністрація загальних служб (GSA), яка займається питанням зміни президента, повідомила Байдену про початок передачі влади.
Раніше в Пентагоні також повідомили, що отримали повідомлення про старт процедури передачі влади Джо Байдену, який переміг на президентських виборах.
Тим часом стало відомо про плани Байдена на перші 100 днів президентства. Про це повідомляє РИА Новости у своєму Телеграм-каналі. Зокрема, нова адміністрація США буде:
Читати такожБайден і керівництво ЄС обговорили Україну: чого очікувати
3 листопада в США пройшли вибори президента. День голосування не є вирішальним і не означає завершення виборів, оскільки в кінцевому підсумку президента обирають члени Колегії виборників. Всього їх 538. Представники кожного штату зобов'язані проголосувати так, як більшість його жителів, а кількість виборників залежить від чисельності його населення.
Бувають випадки, коли виборники порушують негласне правило і віддають свій голос на користь іншого кандидата – того, за кого не проголосувала велика частина виборців штату.
Голосування колегії відбудеться майже через півтора місяці після дня голосування. У 2020 році голосування Колегії виборників відбудеться 14 грудня.
Зазвичай стає ясно, хто переміг на виборах президента США на наступний день після виборів. Але цього року через пандемію потрібно буде чекати на бюлетені, відправлені поштою, і з цієї причини оголошення результатів може зайняти більше часу.
За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу.
Після обрання нового президента, йому виділяється час на призначення міністрів.
Церемонія інавгурації нового глави США за традицією проходить 20 січня біля будівлі Капітолію у Вашингтоні.