Путин не проводил телефонных переговоров с лидерами Азербайджана и Турции.
Кремль веде постійний діалог з Азербайджаном і Туреччиною щодо ситуації у Нагірному Карабасі. Володимир Путін може провести телефонні перемовини з президентами Ільхамом Алієвим і Реджепом Ердоганом.
Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.
Журналісти акцентували увагу на тому, що президент Путін провів декілька телефонних розмов з прем'єрміністром Ніколом Пашиняном, проте не проводив перемовин з президентом Туреччини Ердоганом і президентом Азербайджану Алієвим.
У відповідь на це питання Пєсков заявив, що така ситуація склалася через "доцільність" перемовин і специфіку робочих графіків глав держав.
За його словами, перемовини з Туреччиною і Азербайджаном проходять на високому рівні – їх проводить міністр закордонних справ Сергій Лавров.
"Глава МЗС РФ (Сергій) Лавров знаходиться в постійному контакті зі своїми колегами з Азербайджану і Туреччини. Російсько-турецький і російсько-азербайджанський діалог, як і російсько-вірменський діалог по темі карабаського конфлікту здійснюється на високому рівні і на постійній основі", - запевнив Пєсков.Читати такожВійна Туреччини за Азербайджан: у Росії попередили Анкару про наслідки
Також він підкреслив, що якщо буде така необхідність, Путін проведе телефонні перемовини щодо ситуації у Нагірному Карабасі з Ільхамом Алієвим і Реджепом Ердоганом.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
Збройне протистояння між Азербайджаном і Вірменією в районі Нагірного Карабаху загострилося вранці, 27 вересня. Єреван і Баку звинуватили один одного в порушенні режиму припинення вогню, після чого в районі невизнаної НКР відновилися масштабні бойові дії.
Росія закликала сторони до мирних перемовин. У Москві висловили готовність посприяти Баку і Єревану у реалізації такого процесу на базі Мінської групи ОБСЄ, до якої входять США і Франція як гаранти врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі.
Лідер невизнаної НКР Араік Арутюнян 5 жовтня виступив із заявою, згідно з якою сили невизнаної республіки мають намір перемістити бойові дії вглиб території Азербайджану. Причиною такого рішення назвали обстріл Степанакерта азербайджанською стороною.