У Мінську 12 листопада помер 31-річний Роман Бондаренко, якого напередодні ввечері побили силовики.
Як повідомляє TUT.BY, чоловік був госпіталізований в реанімацію, його кілька годин оперували, проте врятувати не змогли.
Сестра загиблого Ольга розповіла, що в палату пропустили маму, вона змогла побачити сина ще живим. Він був в комі, підключений до декількох апаратів, весь в синцях і в пов'язках. Згодом стан чоловіка погіршився, температура піднялася до 40 градусів, а о 20:00 його рідним повідомили про смерть.
Очевидці події розповіли, що в середу ввечері до них у двір прийшли люди в цивільному одязі і в масках і почали знімати біло-червоно-білі стрічки. Роман був одним з тих, хто вийшов запитати, що відбувається і був побитий. Чоловік вдарився головою об гірку на майданчику, потім його затримали і відвезли на мікроавтобусі.
З міліції в лікарню Роман поступив з формулюванням, що «травми отримав під час бійки».
Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська у своєму Telegram-каналі висловила співчуття рідним Романа і заявила, що він був убитий посібниками режиму.
"Він став невинною жертвою нелюдської системи, яка вважає життя людей витратами влади. Всі ми розуміємо, що на його місці могла опинитися будь — яка мирна людина», - підкреслила вона.
За словами Тихановської, вбивство Романа не буде забуте і його ім'я впишуть в історію нової Білорусі як ім'я героя. Також Тихановська додала, що продовжить боротьбу, щоб винні були покарані, і щоб «життя людини в її країні була священною цінністю, а не предметом садизму над усіма незгодними».
9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
26 жовтня, в Білорусі почався загальнонаціональний страйк. Режим Олександра Лукашенка не виконав ряд вимог опозиції, серед яких – його відставка, припинення насильства на вулицях і звільнення політичних в'язнів. У заходах брали участь студенти, школярі та робітники заводів.