Помиляються ті, хто думає, що президент Росії Володимир Путін залишиться при владі щонайменше до 2036 року - після недавнього всенародного голосування за проєктом оновленої Конституції РФ. У колах, близьких до Кремля, широко поширена думка про те, що ВВП грає в набагато складнішу гру, ніж шоу «довічне президентство».
Як заявив в інтерв'ю МК експерт, дослідник неформальних правил гри в російській політиці Євген Мінченко, Росія занадто велика країна для того, щоб саме її існування було зав'язано тільки на одну, нехай і дуже масштабну, фігуру.
"Система навіть при Путіні багаторазово проходила етапи трансформації. Перше президентство Путіна і його наступні терміни сильно відрізняються одне від одного за моделлю управління. І надалі ми побачимо, як система буде значно змінюватися ще при Путіні. Принаймні, він буде намагатися це зробити", - підкреслив експерт.
За його словами, відхід Путіна з поста президента може відбутися не у 2024 році, а раніше.
Також Мінченко намалював узагальнений і анонімізований портрет наступного президента Росії.
«Оптимальним є варіант, за якого наступний президент буде обраний не просто волею Путіна, а унаслідок наявності консенсусу серед еліти. Краще, звичайно, буде, якщо цим кандидатом буде людина молода — до 50 років або щонайменше до 60. Цей кандидат має мати прийнятний вигляд для зовнішніх гравців", - сказав експерт.
Він звернув увагу на те, що "хоча б зовні його політичний стиль має відрізнятися від стилю Путіна".
«А ще це має бути кандидат, який потрапить в електоральні очікування мас. Він має переконфігурувати традиційний путінський електорат. З 2000 року путінський електорат сильно змінився. Під час перших виборчих кампаній у Путіна був провал у підтримці серед пенсіонерів і на селі. А зараз ці категорії - його базова опора. Як приємний бонус змінник Путіна має повернути собі шари, які зараз налаштовані опозиційно стосовно влади, — наприклад, горезвісних злих містян», - пояснив Мінченко.