Глава уряду Словаччини ігор Матович пожартував про те, що словацька влада розплатилася з Росією за постачання вакцини від коронавірусу Спутник V "Закарпатською Україною". На його думку, домовленості з Москвою щодо постачання препарату не є зрадою, а сам він пішов на такий крок, щоб знизити смертність від коронавірусу по країні, сказав прем'єрміністр в ефірі Radio Expres. Відео фрагменту опубліковано виданням Європейська правда.
Зокрема, журналіст запитав прем'єра про те, про що він говорив з Росією протягом декількох тижнів, і що пообіцяв Москві в обмін на отримання препарату від коронавірусу.
"Закарпатську Україну", - заявив Матович. Причому на відео добре чути його заяву, яка не вимагає перекладу.
Журналіст здивувався такій відповіді, проте Матович дав зрозуміти, що це жарт. За його словами, з'явилася думка, згідно з якою будь-які домовленості з РФ перетворюються на зраду.
Також він підкреслив, що його головною мотивацією було надання "людям безпечної вакцини, щоб вони не вмирали".
На жарт словацького глави уряду відреагував народний депутат від Слуги народу Макс Бужанський. Зокрема, він пише, що українським дипломатам слід поговорити з послом Словаччини. При цьому політик закликав звернути увагу на сприйняття територіальної цілісності України західними сусідами.
"Дуже невдалий жарт словацького прем'єра. Настільки невдалий, що нашому МЗС напевно варто було б повідомити про це словацькому послу. А усім іншим, звернути увагу на те, як сприймається наша територіальна цілісність деякими нашими західними сусідами. Всіма західними сусідами, якщо бути точним. І поводити себе виваженіше в питаннях, які можуть поставити під сумнів легітимність формування цієї самої територіальної цілісності", - написав парламентарій у своєму Telegram-каналі.
Закарпатська Україна - це територіальне утворення, яке існувало в період з 1944 до 1946 року на території звільненого за сприяння СРСР від військ Німеччини та Угорщини Закарпаття. У період між двома світовими війнами Закарпаття входило до складу Чехословаччини.
26 листопада 1944 року у Мукачеві пройшов перший з'їзд народних комітетів Закарпатської України, в рамках якого було прийнято маніфест про возз'єднання Закарпатської України з Радянською Україною. Вищим органом влади обрали Народну Раду Закарпатської України.
29 червня 1945 року СРСР і Чехословаччина підписали у Москві договір про те, що Закарпатська Україна (Підкарпатська Русь у Конституції Чехословаччини), за бажанням населення возз'єднується зі своєю споконвічною батьківщиною – Україною і стає частиною УРСР.