Нагорный Карабах на пороге перемирия: Азербайджан и Армения обвинили друг друга в атаках

Нагорный Карабах стоит на пороге перемирия / Reuters

Омбудсмен непризнанной Нагорно-Карабахской республики Артак Бегларян сообщил о ракетном ударе со стороны Азербайджана по Степанакерту.

У суботу, 10 жовтня, опівдні у Нагірному Карабасі має розпочатися перемир'я. Уранці в Міноборони Азербайджану заявили про інтенсивний обстріл міста Гадрут (південь Нагірного Карабаху) з ходжалінського напрямку на північному сході цього регіону. Але в міністерстві оборони Вірменії спростували ці заяви.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Заява щодо завдання ударів по Гадруту з Ходжалу - вже не просто смішна новина, а новий рекорд хворої уяви", - написав на своїй сторінці у Фейсбуці представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованнісян.

Зазначимо, в суботу міноборони Азербайджану повідомило, що з обіду 9 жовтня до ранку 10 жовтня бойові дії на всій лінії фронту в Карабасі тривали з різною інтенсивністю. Однак, за даними військового відомства, ЗС Вірменії зараз активно обстрілюють селище Гадрут.

Тим часом прессекретар Міноборони Вірменії Шушан Степанян вранці в суботу повідомила, що Збройні сили Азербайджану застосували ударні безпілотники за напрямками села Еріцванк (Карабах) і села Арцванік Капанського району Сюнікської області Вірменії. Вона також повідомила, що Збройні сили Азербайджану намагаються змінити ситуацію на південному напрямку фронту в зоні карабаського конфлікту до вступу в силу Угоди про припинення вогню.

Омбудсмен невизнаної Нагірно-Карабаської республіки Артак Бегларян повідомив про ракетний удар з боку Азербайджану по Степанакерту.

Трохи згодом міноборони Вірменії повідомило про загибель ще 28 військовослужбовців під час боїв в Карабасі, повідомляє ТАСС в Telegram.

Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:

Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:

Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.

У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.

Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.

Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.

Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.

Новости сейчасКонтакты