Выборы в США: Байден назвал первоочередную задачу на посту президента

Джо Байден / Фото Reuters

Избранный президент также раскритиковал своего предшественника Трампа за неуважение к воле народа.

Обраний президент США Джо Байден назвав невідкладні завдання своєї адміністрації. За його словами, це боротьба з пандемією коронавірусу, вакцинація населення та відновлення національної економіки.

Про це Джо Байден заявив під час свого виступу, який транслював у YouTube телеканал CBS News.

"Нам належить невідкладно зайнятися роботою. Належить приборкати пандемію, вакцинувати населення, надати невідкладну економічну допомогу нужденним американцям, а потім зробити стан економіки кращим, ніж будь-коли раніше", - заявив він.

Крім того Байден оцінив спроби чинного лідера країни Дональда Трампа оскаржити результат виборів у судах країни. За його словами, спроби Трампа не увінчалися успіхом і фактично вичерпали себе.

"Їх (претензії штабу Трампа, - ред.) вислухали понад 80 суддів по всій країні , і в жодному з цих випадків не було знайдено свідчень або підстав для того, щоби змінити або поставити під сумнів підсумки виборів», — зазначив обраний президент.

Байден додав, що Трамп відмовився поважати волю народу.

«Це настільки екстремальна позиція, якої ми раніше не бачили. Ця позиція - відмова визнати волю народу, відмова поважати принцип верховенства права і відмова поважати нашу Конституцію", - сказав Байден.

Читати такожЛюдина року 2020 за версією Time: названо тріумфаторівТим часом старший радник президента США Дональда Трампа Стівен Міллер заявив, що республіканці 14 грудня паралельно з офіційним проводять альтернативне голосування виборників. Голосування йде в штатах, де, на їхню думку, Джо Байден переміг завдяки масштабним порушенням. Про це повідомляє телеканал Fox News.

За словами Міллера, результати альтернативних голосувань будуть направлені в Конгрес. Радник додав, що остаточні підсумки президентських виборів в США стануть відомі лише 20 січня - у день інавгурації.

Вибори в США – останні новини:

Виборча система США. Як обирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату - Колегії виборників.

Виборників – зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених Демократичною і Республіканською партіями. Наразі кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У Колегії виборників окремо відбувається голосування щодо кандидатури віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система "переможець отримує все", тобто всі голоси виборників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є ​​штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному виборнику, а решта місць (їх завжди два) визначається за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує виборників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримуватися цього правила. Виборників, які голосують врозріз з їхніми зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а в 14 - передбачаєттся скасування голосування із заміною виборника.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів Колегії виборників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Автор: Анна Ярославская
Новости сейчасКонтакты