Выборы в США: Байден уменьшил отставание от Трампа в "колеблющемся" штате

Джо Байден / Фото Reuters

Штате Джорджия может дать одному из претендентов на кабинет в Белом доме 16 голосов выборщиков из 270 необходимых для победы.

Кандидат у президенти від Демократичної партії Джо Байден значно зменшив відставання від республіканця Дональда Трампа у "хиткому" штаті Джорджія, який може дати одному з претендентів на кабінет в Білому домі 16 голосів виборників з 270 необхідних для перемоги на виборах у США.

У Джорджії на даний момент обробили 99% бюлетенів. Трамп і Байден набрали по 49,4% голосів виборців. При цьому за "республіканця" проголосували приблизно на дві тисячі більше осіб, ніж за "демократа". Про це повідомляє телеканал Fox News.

Представник виборчої комісії штату Габріель Стерлінг раніше заявив, що обробка бюлетенів може бути завершена не раніше ніж за 10 днів після дня виборів.

"Хиткий" штат

Більшість американських штатів мають усталені політичні уподобання. Наприклад, Каліфорнія практично завжди голосує за кандидата від "демократів", а Канзас традиційно симпатизує "республіканцям".

Водночас завжди існує низка штатів, в яких електоральні вподобання населення розділені практично порівну. Такі Штати називають "хиткими".

Перемога в них гарантує отримання значної кількості голосів виборників. Саме в цих штатах кандидати проводять найпотужнішу агітацію.

На виборах США 2020 "хиткими" є вісім штатів: Флорида (29 виборників); Пенсільванія (20 виборників); Огайо (18 виборників); Мічиган (16 виборників); Північна Кароліна (15 виборників); Арізона (11 виборників); Вісконсін (10 виборників); Айова (6 виборників).

Як правило, кандидати на посаду глави Білого дому кидають всі сили саме на "хиткі" штати, проводячи в них найпотужнішу агітацію та найбільшу кількість передвиборних зустрічей.

Затягується підрахунок голосів і в штаті Арізона. Поки що необробленими залишаються близько 450 тисяч виборчих бюлетенів. Про це повідомляє CNN з посиланням на місцеві органи, відповідальні за проведення виборів.

Підрахунок голосів виборців в штаті Арізона може тривати до кінця поточного тижня. За попередніми підсумками, в цьому штаті перемагає Джо Байден, який випереджає Дональда Трампа на 2% голосів.

Влада Невади, де Байден випереджає Трампа на 0,9% (близько 11 тисяч голосів), надасть нові дані про підрахунок голосів лише 6 листопада. У штаті підраховано близько 89 відсотків бюлетенів.

Водночас на прес-конференції представник виборчої комісії штату по округу Кларк заявив, що підрахунок може затягнутися до 12 листопада.

Раніше штаб Трампа заявив, що подасть позов про припинення підрахунку голосів у Неваді. Рішення суду поки немає.

Також недораховані голоси ще в Пенсільванії, Північній Кароліні та на Алясці. У всіх цих штатах лідирує Трамп, але голосів виборників від них не вистачить для перемоги на виборах у разі поразки в Неваді.

Читати такожНесподіваний результат битви за Білий дім: у США пояснили, до чого готуватися Україні

Вибори в США - про що раніше повідомляв Главред:

Коли оголосять результати виборів президента США 2020

3 листопада в США пройшли вибори президента. День голосування не є вирішальним і не означає завершення виборів, оскільки в кінцевому підсумку президента обирають члени Колегії виборників. Всього їх 538. Представники кожного штату зобов'язані проголосувати так, як більшість його жителів, а кількість виборників залежить від чисельності його населення.​

Бувають випадки, коли виборники порушують негласне правило і віддають свій голос на користь іншого кандидата – того, за кого не проголосувала велика частина виборців штату.

​Голосування колегії відбудеться майже через півтора місяці після дня голосування. У 2020 році голосування колегії виборників відбудеться 14 грудня.

Зазвичай стає ясно, хто переміг на виборах президента США на наступний день після виборів. Але цього року через пандемію потрібно буде чекати бюлетені, відправлені поштою, і з цієї причини оголошення результатів може зайняти більше часу.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу.

Після обрання нового президента, йому виділяється час на призначення міністрів.

Церемонія інавгурації нового глави США за традицією проходить 20 січня біля будівлі Капітолію у Вашингтоні.

Новости сейчасКонтакты