Виталий Кулик

Виталий Кулик

Директор Центра исследования проблем гражданского общества, политолог
27 апреля 2017 10:00

   

Читать ответы
 • Пане Віталій, ви кажете "Росія все більше входить у режим міжнародної ізоляції"... А наскільки глибоким буде цей режим? Так, Захід буде сахатися Кремля, як чорт ладана, і нести певні фінансові втрати, але ж Китай та Індія навряд чи припинять бізнесові\економічні контакти з РФ, якщо вони їм будут вигідні... Чи зможе Захід переконати Схід у "токсичності" контактів із Росією?
  Є дві великі різниці: економічна співпраця там, де це вигідно, і союзницькі відносини та стратегічне партнерство. Китай та Індія попри дружні (насправді, так здається) стосунки з Москвою чітко послуговуються національними інтересами. Там, де це вигідно Китаю, він підтримує Росію: постачання нафти, газу, реалізація спільних транспортних проектів, торгівля. А там, де не вигідно, наприклад, будівництво вузькоколійки в Узбекистані та прокладення транспортних коридорів великого шовкового шляху 2.0, Китай є конкурентом РФ. Окрім того, Китай має певні види на території РФ, і у випадку дестабілізації чи розвалу РФ у Пекіні сподіваються, що місцеве населення вибере стабільний КНР, а не нестабільну РФ.
 • Добрый день! Реванш пророссийских сил-это к выборам,или к чему-то ещё? Спасибо!
  Я поки що реваншу як такого не бачу, хоча його елементи прослідковуються як в рішеннях окремих місцевих рад, так і в діях деяких політичних сил. Активне громадянське суспільство, як і спецслужби, мають реагувати на подібні виклики і створити максимально некомфортні умови для "ватної" пропаганди чи діяльності. Якщо у держави зв’язані руки правовими нормами, то громадський остракізм, публічна позиція та тиск можуть зробити набагато більше.
 • чи є електоральні перспективи у нових партій? зможуть вони розкрутитися до виборів?
  За наявності ресурсів — інформаційних, адміністративних, медійних — розкрутити партію можна за квартал. Якщо партія буде вигідно позиціонована, вже на можливих дочасних виборах цього року такі проекти можуть взяти нішевий сегмент розчарованого електорату. Наприклад, до парламенту можуть потрапити партії, які позиціонуються як антиістеблішментські — такі собі політичні неполітичні проекти.
 • Навіщо борцуни з корупцією та НАБУ провокують олігархат? Вони діють в інтересах США чи однієї з груп цього самого олігархата. Споіваюся ви не будуту говорити про незалежність НАБУ:)
  Я не звинувачую НАБУ в політичних замовленнях. На мою думку, НАБУ як структура перехідного етапу, враховуючи специфіку українських державних інституцій, проявляє багаторівневу лояльність до всіх зацікавлених сторін: у цьому питанні вони лояльні до інтересів США, тут вони прислухаються до бажань Банкової, а там приймають до розгляду подання від Шабуніна. І, таким чином, намагаються довести свою ефективність і незаангажованість.
 • Віталію! Як ви ставитеся до перетворення "Арки дружби народів" на ЛГТБ-веселку? Чи єдине і чи розумне це рішення?
  Я не розумію цієї ініціативи, проте вітаю будь-який перфоманс. Це може бути місцем дискусій між прихильниками та противниками ідеї захисту прав ЛГБТ, місце баттла. :)
 • Безвиз для Украины - это уже решенный вопрос, или есть факторы, которые могут сорвать эту #перемогу?
  З моєї точки зору, безвіз таки буде. Але питання — наскільки довго він буде, і хто ним скористається. В ЄС відбуваються процеси фрагментації, зростання ксенофобії та бажання закритися. Розширення безвізового простору підтримується сьогодні лише 60% громадян, і не факт, що у недалекому майбутньому деякі країни ЄС не почнуть виходити з безвізового режиму. Але ж це не проблема України, це — проблема ЄС. Ми своє домашнє завдання виконали. Окрім того, з мінімальною зарплатою в 3200 гривень подорожувати Європою доволі складно, а робочих місць там майже немає. А в цілому, безвіз — це перемога.
 • Чому голова російського МЗС так часто веселить спільноту "ляпами" та обмовками, напевно, найчастіше, чим будь-хто інший?:) "Лаоська народна республіка" замість Луганської -то по обмовка по Фрейду?)
  Мабуть, тому що пан Лавров перейнявся проблемою іміджевого позиціонування — потрібно ж якось боротися з мемом "унылая лошадь". Ось він і юморить. Якщо серйозно, то використання подібних форм у політтехнологіях зветься відволіканням від суті його заяв та дій. Медійна спільнота бере в фокус уваги "Лаоську народну республіку" і не помічає важливі позиції щодо безкоштовного надання електроенергії, збільшення допомоги тощо.
 • Пане Кулик, вітаю!) Будь ласка, розкажіть про вашу подорож: скільки країн ви відвідали; яка з них вразила найбільше й чим; яка - у чомусь є взірцем для України; і - незручне питання - український політолог справді настільки круто заробляє, що може собі дозволити ледь не навколосвітню подорож?:)
  Почну з головного — з ціни питання. Для того, щоб подорожувати довкола світу, квитки слід купувати за півроку до подорожі, шукати знижки та так званий "помилковий тариф". Мені квиток Мадрид-Ліма-Шанхай-Мадрид обійшовся в 560 євро. Ми не проживали в готелях та не брали трансферти, а наш спосіб подорожі — це наплічник, каучсерфінг (система гостинності) та економ-режим. Якщо хочете повторити наш шлях, звертайтеся до Юлії Шкурко та компанії Make My Trip. Я вже 10 років з ними їжджу. Наша подорож тривала два з половиною місяці. Ми побували в Перу, Еквадорі, в тому числі на Галапагоських островах, Іспанії, Німеччині, Великобританії, Японії, Південній Кореї та Китаї.
 • Добрый день, Виталий! Каковы на сегодняшний день позиции России в мире, благоприятно ли для нее складываются обстоятельства в связи с выборами в европейских странах и настроениями по отношению к ней в международных объединениях и организациях? На какие страны она действительно может опереться и ждать поддержки своих действий? Спасибо!
  На мою думку, Росія все більше входить у режим міжнародної ізоляції. І спроби сформувати систему міжнародної підтримки своїм рішенням та діями, а, тим більше, політичні альянси, завершуються пшиком. Проте не можна заперечувати успіхи російської дипломатії та лобістів у просуванні так званих «м’яких форматів» дестабілізації консолідованої позиції ЄС в українському питанні. Російські лобісти працюють з ультраправими та ультралівими, активно вкладаються кошти в медійну сферу, активізовується енергетична дипломатія. Тому грошам "Газпрому" достатньо важко протидіяти, якщо спиратися лише на спільність цінностей з ЄС. Україні потрібна більш наступальна інформаційна політика та зовнішньополітична стратегія.
 • Изжил ли себя "Минск", на ваш взгляд?
  З моєї точки зору, "Мінськ" сьогодні ілюструє тупиковий формат. Протягом останнього часу не було досягнуто жодних суттєвих зрушень по жодній із тем порядку денного переговорів: не відбувається обміну полоненими; не забезпечено дієвий моніторинг застосування зброї, навпаки, кількість обстрілів збільшилася; у зоні військових дій загинув американський громадянин, представник ОБСЄ; не вирішується питання розмінування; створюються умови видавлювання нелояльних до сепаратистів громадян, які проживають у "сірій зоні"; у людей забирають майно (не лише промислові активи, але й банально квартири та навіть городи тощо). Тому "Мінськ" — це формат бездіяльності. Але відмовлятися від нього є сенс тільки тоді, коли почне діяти інший. Діалог без результату завжди краще, ніж гаряча фаза військового конфлікту.
+
Соглашаюсь
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности