Виталий Портников

Журналист, публицист, политический обозреватель
22 мая 13:00

   

Читать ответы
 • Скажіть відверто. При нашому житті, Україна відновить свій державний кордон
  Це можливо.
 • Чи зможе привести побудова Північного потоку до иншої і серйознішої політичної кризи Європейського союзу? Оскільки, наскількі відомо: — Значна частина країн, що східнішеі за Німеччини, проти цього. — Свого часу ЄС заблокував південні потоки, наприклад для Болґарії, щог далі проводилося до Італії, причому обʼєми тих потоків значно менші, за ПП. Ці країни, на відміну від України, є членами ЄС. Тобто, здається, деяке лицемірство ЄС, де все розглядається на користь провідних країн на штиб Німеччини.
  Не зможе.
 • Чи призведе ймовірна перемога Тимошенко на виборах 2019 року до реваншу зразка Януковича та здачі України Росії?
  Не призведе.
 • Социологические опросы показывают чрезвычайно низкий рейтинг у П. Порошенко. В обществе ощущается очень высокий градус я бы сказал прямо ненависти по отношению к текущему президенту, особенно среди тех, кто еще вчера стоял на Майдане за проевропейскую, демократическую Украину и голосовал за Порошенко на выборах. Чем бы вы обьяснили такое резкое снижение рейтинга действующего президента? Чем именно он разочаровал своих избирателей?
  Я вважаю головною помилкою президента його нездатність утримати єдність всередині сил Майдану після 2014 року, фактично потурання з боку президентської адміністрації діям популістських безвідповідальних сил, створення їхніми зусиллями за допомогою олігархічних телевізійних каналів негативного образу держави і влади в очах величезної кількості людей. Президент сьогодні розплачується за ці свої очевидні помилки, а суспільство — за свою абсолютну нездатність взяти на себе відповідальність за державне будівництво, розділити державу і владу, усвідомити, що процес змін — це довгий процес, а перемога на Майдані — враховуючи ще й воєнні випробування — лише шанс до змін в країні. Цей шанс можна і не використати. Коли я говорю про 20-25 років, що потрібні для змін, я кажу про оптимістичний сценарій. Песимістичний сценарій — крах української державності, перетворення України на російську провінцію — також не виключається. Всі передумови для цього також існують. І не я, а український народ робитиме вибір у той чи інший бік. А у своїй історії цей народ помилявся неодноразово.
 • как будут развиваться репрессии против крымских татар в Крыму?
  Російська влада буде робити все можливе як для залякування кримських татар, так і для пошуку колабораціоністів у їхньому середовищі.
 • Как вы считаете, какие последствия для ЕС будут нести попытки, результативные или нет другой вопрос, расширения союза за счет балканских стран? Переживет ли такое расширение ЕС в том виде, в котором мы его знаем сегодня?
  Я — щирий прихильник розширення ЄС за рахунок балканських країн і не бачу ніяких проблем у разі такого розширення. Не розумію, чому Греція або Італія можуть бути у ЄС, а Чорногорія або Албанія — ні.
 • Когда избрали Трампа в одной из передач вы нескрывали своей радости, так как по вашему предположению это будет концом для режима Путина, так как Трамп - тот кто приведет к окончательному снятию барьеров для добычи нефти в США, что еще больше обвали цены на нефть. За время президенства Трампа нефть брент выросла с 55 до 80 долларов. Вы все еще оптимистичны по поводу результатов правления Трампа для краха режима Путина?
  Тим не менш, подорожчання нафти дійсно відкриває можливості для її розробки у США, а, значить, до тренду на подальше зниження цін. Сьогоднішнє збільшення ціни на нафту пов’язане насамперед із геополітичними причинами, а не з об’єктивними чинниками.
 • Уважаемый Виталий ! У меня к вам не вопрос а пожелание-хочется почаще Вас читать и слушать : не только в " Главред "и на ТВ "Экспресо"и тд. , но и по центральным каналам!В идеале хотелось бы видеть Вас в нашей верховной Раде! Да и по поводу некоторых грязных высказываний путинско- каЦАПских дебилов и их подельников в Ваш адрес- это проблемы самих кремлевских недоносков которые в силу своей умственной отсталости, просто не понимают о чем Вы говорите и пишите!Прощайте их!Спасибо!
  Мені дуже важко зрозуміти, чому для наших громадян модель успіху і політичного впливу полягає у знаходженні у Верховній Раді. Причому це завжди відбувається по одній схемі: люди спочатку когось переконують, що їм потрібно йти до парламенту, а, як тільки людина опиняється в парламенті, наступного дня починають її проклинати, тому що знаходження цієї людини в парламенті не призводить до тих результатів, на які очікував виборець. В цю гру вже грало чимало журналістів та активістів. Результат завжди один і той самий. Мало хто ставав справжнім політиком. Робота в парламенті — це насамперед законодавча діяльність, вміння й бажання писати закони. Така робота мене ніколи не приваблювала, вважаю її нецікавою, з точки зору свого розвитку і з точки зору того, що я можу зробити для країни. Так що ні в якому парламенті ви мене ніколи не побачите. Щодо присутності на центральних каналах — це ж не просто центральні, а це олігархічні канали. А у маніпуляціях я участі не беру. Якби я був діючим політиком, я був би змушений туди ходити на вимогу того чи іншого партійного штабу. Але я так формую своє життя, щоб робити те, що я вважаю за потрібне. Так що на центральних каналах ви побачите мене, коли вони цієї маніпулятивності позбудуться, і коли я буду мати можливість висловлювати свою точку зору, не побоюючись стати частиною чергового шапіто.
 • Имела ли право Россия закрыть часть Азовского моря для украинских кораблей, для чего это было сделано, и что позволяет РФ действовать настолько нагло? И, если такой шаг, как настаивают в Украине, является грубым нарушением Конвенции по морскому праву, то какие последствия для России это будет иметь? Спасибо за ответ.
  Росія не мала жодного права закривати акваторію Азовського моря. Росія не мала права анексувати Крим, окупувати Донбас, визнавати незалежність Абхазії та Південної Осетії, тримати війська у Придністров’ї, але вона це робить. Робить тому, що не бачить для себе серйозних наслідків. Росію можна звинувачувати у порушенні міжнародного права скільки завгодно разів, але воювати з ядерною державою ніхто не збирається. Звичайно, Росія може програвати міжнародні суди, може втрачати гроші. Але поки у російського режиму є кошти для утримання хоча б відносної стабільності, Кремль це буде мало турбувати.
 • Ваши прогнозы сбываются, вот смотрю уже охладевают иллюзии СЩА о КНДР. Виталий, вы много ездите, видите, скажите, какая страна по вашему мнению в ближайшее время станет "райским островом" для украинцев и есть ли такая страна?
  Я хотів би, щоб «райським островом» для українців стала сама Україна. Для цього потрібно наполегливо працювати, змінювати країну. У найближчі три десятиріччя ми побачимо результат.
+
Соглашаюсь
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности