Міжнародний валютний фонд висуває Україні жорсткі вимоги, які можна охарактеризувати як "знущання з країни та її людей", вважає директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.
"Вимоги, які висуває Міжнародний валютний фонд, просто вражають. По суті МВФ - це банк, який, з урахуванням оцінки ризиків, видає нам кредит. Але вимог того, чим ми маємо займатися і на яких умовах, як відомо, не ставлять ні в одному банку. Україна - багата країна із розумними людьми, якій не вистачає хіба що інвестицій. І якщо МВФ наполягав на схваленні закону про національні ринки капіталів, то це можна було б розцінювати як занепокоєння про повернення грошей. Але в іншому випадку це виглядає знущанням над країною та її людьми", - зазначив Гончаров в інтерв'ю Главреду.
Експерт заявив, що в нашій країні заради співпраці з МВФ урізаються соціальні статті доходів, а також будуть підвищуватися ціни на електроенергію і газ.
Читати такожДоведеться платити за комуналку на 30% більше: експерт оцінив меморандум з МВФ
"Щоб хоч якось утримати баланс, будуть ще й підіймати ціни на енергоресурси - попереду у нас підвищення цін на електроенергію і газ. Адже, наприклад, "приведення цін на газ до ринкового рівня" - це стандартне формулювання для того, щоб підіймати ціни. І це на тлі того, що ціни в Європі падають, а у нас й надалі продовжиться подорожчання, при тому, що ціни в Україні вже й без того на порядок вищі від європейських. Тому основна маса українців отримає подвійний удар у вигляді підвищення податків та цін на енергоресурси", - сказав Гончаров.
За його словами, також буде підвищуватися тиск на український бізнес.
"Дивлячись на цей меморандум, у мене таке враження, що своїми вимогами в МВФ просто кепкують над нашою владою, висуваючи їй нові умови. І виходить, що замість того щоб створювати умови для поліпшення становища бізнесу фактично цими вимогами з України виштовхують працездатне населення шукати собі робочі місця в інших країнах", - підсумував експерт.
Раніше повідомлялося, що задля траншу МВФ українцям доведеться платити за комуналку на 30% більше. Це, своєю чергою, ще більше посилить боргове навантаження по комуналці.
Раніше ЗМІ опублікували повний текст Меморандуму України з МВФ, в якому прописані зобов'язання, взяті офіційним Києвом для отримання кредиту в 5 млрд доларів. Документ підписаний президентом Володимиром Зеленським, прем'єром Денисом Шмигалем, міністром фінансів Сергієм Марченком і главою НБУ Яковом Смолієм.