В Україні існують кілька факторів, які можуть стати причиною позбавлення субсидії на оплату комунальних послуг.
Як розповіла в ефірі каналу Україна 24 експерт аналітичного центру Світлана Сліпченко, при цьому є варіанти, як уникнути позбавлення соцвилпат.
За її словами, це перший і найголовніший випадок, коли субсидію можуть забрати. Однак цю ситуацію можна виправити.
“Необов'язково відразу погашати всю суму, 340 грн або більше, яка накопичилася. Можна, в тому числі, оформити реструктуризацію заборгованості, якщо пред'явити відповідну довідку в центр, який займається призначенням субсидій. У такому випадку нарахування субсидій можуть відновити", - сказала вона.
"Умовою, при якій субсидію можуть забрати, може бути і те, що у одержувача субсидії є квартира площею понад 130 кв.м, або будинок понад 200 кв. м. є випадки, коли у людей є нове авто, якому менше 5 років", - підкреслила експерт.
Аналітик пояснила, що якщо у одержувача субсидії не вистачає грошей на комунальні послуги, а відбуваються дорогі покупки, виникає питання в необхідності соцвиплат.
"Єдиний виняток - якщо ви оплатили ліки або медичні послуги. Є також умови, коли не виплачуються аліменти, коли не повертають переплату по субсидії за попередні періоди", — додала Сліпченко.
Читати такожУ Мінсоцполітики зізналися, кому "не світять" субсидії
Відзначимо, що за даними Мінфіну, в Україні за 2020 рік провели верифікацію державних соціальних виплат на 455 млрд грн і виявили 2,5 млн підстав для додаткової перевірки одержувачів, на суму 1,6 млрд грн.
Відзначається, що в 78% випадків органи місцевої влади підтвердили наявність порушень.
Зокрема, по субсидіях було виявлено найбільше невідповідностей - 70% від загальної кількості.
Найпоширенішими порушеннями виявилися: виплати вже після смерті одержувача; виплати сім'ям, які здійснили покупки більш ніж на 50 тис.грн; виплати тим, у кого є автомобіль, з дати випуску якого пройшло менше 5 років; отримання субсидій одночасно за двома різними адресами.