В Национальном банке Украины назвали главные условия, которые должна незамедлительно выполнить Украина для получения очередного транша МВФ.
Для досягнення подальших домовленостей з МВФ нашій країні слід вирішити проблемні питання у фіскальній, енергетичній та сфері боротьби з корупцією, заявив голова НБУ Кирило Шевченко під час зустрічі з послами країн Великої сімки.
Як зазначив Шевченко, під час роботи місії представники України спільно з МВФ визначили подальші конкретні кроки, "які стануть сигналом нашої відданості в продовженні співпраці", повідомляє пресслужба НБУ.
"Що стосується частини програми в рамках відповідальності НБУ, то у нас немає непорозумінь з експертами фонду", - додав він.
Під час зустрічі йшлося про перспективи продовження співпраці з МВФ, створення спеціалізованого фінансового суду, зниження частки непрацюючих кредитів, приватизації державних банків, а також приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Шевченко зазначив, що Нацбанк виступає за продовження переговорів між ЄБРР і Ощадбанком. Для того, щоб відбулося входження іноземного інвестора в капітал Ощадбанку, банк має приєднатися до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це, а також реструктуризація боргу Фонду гарантування перед Міністерством фінансів, дозволить збільшити гарантовану суму відшкодування вкладникам.
Переговори України з МВФ - про що раніше писав Главред:
Місія Міжнародного валютного фонду 12 лютого завершила свою роботу в Україні. Результати дискусії свідчать про те, що Київ не отримає новий транш від кредитного донора. Переговори триватимуть надалі, проте на цей час сторони не змогли домовитися про новий перегляд кредитної програми stand by, заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
МВФ через проблеми із законом Про Вищу раду правосуддя і аспектів, пов'язаних з побоюваннями Фонду щодо втручання в роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Для того, щоб МВФ дав зелене світло, також потрібно прийняти внесені в Раду поправки в закон про НБУ, фінансові установи та відмову від державного регулювання цін на енергетичному ринку, введених цієї зими.
14 лютого Радник Глави офісу президента і колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Мілованов образливо висловився на адресу місії МВФ, яка завершила переговори з Україною і не затвердила надання траншу.