Что нельзя делать православным в католическое Рождество

Католическое Рождество 2020 - Что нельзя делать в праздник 24 и 25 декабря / 1zoom.ru

Можно ли православным праздновать католическое Рождество и какие у праздника есть приметы и традиции – выяснил Главред.

Різдво Христове - велике церковне свято у християн. Відзначають його і християни-католики, і християни-православні – просто в різні дні (25 грудня і 7 січня).

Чи можна православним святкувати католицьке Різдво, на які прикмети і традиції католицького Різдва варто звернути увагу православним - з'ясував Главред.

Чи можна православним святкувати католицьке Різдво

Якщо замість 7 січня - то православна церква цього не схвалює.
Читати такожПеренесення дати святкування Різдва: в ПЦУ назвали умову і заговорили про розколВідзначити свято 25 грудня православні можуть, якщо серед їхніх друзів або родичів є католики, які святкують в цей день. Або якщо людина перебуває в закордонній поїздці в католицькій країні, де активно йде святкування. У цьому випадку "цуратися загального радіння не треба, адже люди славлять Христа», пояснив отець Ігор Фомін у коментарі православному журналу Фома.

Різдво католицьке і православне - головні відмінності: що православним не можна робити в Різдво 25 грудня

25 грудня у православних триває Різдвяний піст 2020-2021 (у католиків він називається Адвент). Тому, на відміну від католиків, для християн продовжують залишатися актуальними заборони в їжі (на вживання м'яса, молока, яєць і продуктів із них).

Для самих католиків Адвент закінчується опівночі 24 грудня – свято, коли у них відзначається Святвечір.

При цьому і католики, і православні готують на Різдво кутю. Всього страв на різдвяному столі повинно бути дванадцять – стільки ж, скільки було апостолів у Христа. Детальніше про те, як відзначають Різдво Христове 2021 і що роблять у Святвечір: що готують (гарячі страви на Різдво і холодні) і як ворожать – читайте в нашому матеріалі Святвечір і Різдво 2021: як гадати на судженого і що готувати на стіл.

Також у католиків прийнято дуже пишно прикрашати свої будинки на Різдво: чим багатші прикраси – тим більше достатку буде у його господарів в новому році. У православних оселі прикрашаються простіше, а щоб залучити гроші – намагаються надіти щось нове, за столом перепробувати всі 12 страв, запиваючи їх виключно узваром (а не водою). Новий одяг на свято 25 грудня намагаються надіти і католики.

І католики, і православні ходять на Різдво колядувати: тільки у католиків ці пісні називаються christmas carols, а у православних – колядки.

Читати такожЩо можна, а що не можна робити на Різдво і після нього: прикмети і традиціїВ обох випадках це сімейне свято. Також на Різдво всім християнам неодмінно потрібно відвідати храм. Не можна сваритися, зустрічати свято в брудному домі або в старому, чорному одязі, працювати. Не схвалює церква і ворожіння на свято.

Ще одна особливість католицького Різдва: там на свято 25 грудня прийнято дарувати подарунки друзям і родичам – а ось православні рідних і друзів обдаровують на Новий рік.

Читайте такожНапередодні Нового року вибираємо подарунки на Рік Бика 2021: ідеї

Свято 25 грудня в православ'ї: прикмети

25 грудня православна церква згадує святителя Спиридона Триміфунтського - чудотворця.

По погоді 25 грудня в старовину судили про те, яким буде Новий рік і Святки (період з 6 січня до 19 січня – від Різдвяного Святвечора до Хрещення Господнього):

Заодно нагадаємо і прикмети на православне Різдво 7 січня:

Різдво - прикмети по днях тижня

По тому, на який день тижня випало Різдво, пророкували свою долю на цей рік:

Новости сейчасКонтакты