Как праздновать Яблочный Спас – традиции и лучшие рецепты

Яблочный Спас - что святить и что пекут - лучший рецепт шарлотки / 1zoom.ru

Что нельзя делать на Яблочный Спас, а что нужно – традиции, приметы, что святят и что пекут плюс лучшие рецепты с яблоками – в материале Главреда.

Яблучний Спас - це другий Спас у низці серпневих церковних свят. Він відзначається в православне свято Преображення Господне - 19 серпня. У 2020 році це середа.

Цього дня в церкві освячують виноград нового врожаю. Але в наших краях виноград не настільки популярний і поширений, тому частіше освячують яблука. Звідси і назва - Яблучний Спас.

При цьому багато людей яблук до Другого Спаса взагалі не їдять - і перший раз яблука нового врожаю пробують якраз 19-го числа, на свято. За однією з версій, їсти яблука не можна батькам, у яких померли діти - інакше, мовляв, на тому світі їхні сини і дочки залишаться без яблучного частування на цілий рік. Дотримуються цієї традиції й ченці - як вираз вдячності Богові за посланий врожай і родючість у цілому.

Читати такожКоли Спас у 2020 році - Яблучний, Медовий і Горіховий 2020Що ще можна робити на Яблучний Спас? Крім традиційних для церковних свят заборон на лайку, погані вчинки і роботу - на Яблучний Спас не їдять м'яса й інші не скоромні продукти. Це час Успенського посту, який розпочався на Перший Спас - Медовий Спас або Маковій - 14 серпня.

У той же час на свято Преображення 2020 дозволяється послаблення пісного меню: на стіл подають рибні страви і вино, в їжу додають рослинне масло. І, звичайно, святковий стіл на Яблучний Спас не обходиться без страв із яблуками.

Щоб виповнилося заповітне бажання - його потрібно заїсти шматочком освяченого яблука, попередньо вмочивши той у мед.

На Яблучний Спас господині готують пироги з яблуками й інші яблучні десерти, салати на основі яблук, починають варити яблучне варення, конфітюр тощо.

Що печуть на Яблучний Спас

На свято Яблучного Спаса готують якомога більше страв із яблук - щоб можна було і самому наїстися вдосталь, і всіх гостей почастувати (за повір'ям, чим щедріше пригощаєш у цей день - тим милостивіші до тебе будуть Небеса, тим більше достатку буде в будинку).

Практично в кожному такому блюді можна поєднувати з яблуками і корицю - це відмінний і дуже смачний дует. Цю спецію додають за смаком.

Читайте такожЯкого числа Яблучний Спас 2020 року - що потрібно знати про свято

Шарлотка з яблук - найпростіший рецепт

Кращий рецепт шарлотки - це коли і просто, і смачно. Справжня шарлотка з яблуками може готуватися як із корицею, так і без (якщо хтось - не любитель цієї коричневої приправи). Тут вся суть саме в яблуках, адже шарлотка - це яблучний пиріг, рецепт якого сильно нагадує яблучний бісквіт.

Рецепт пишною шарлотки обов'язково включає яйця: хоч і йде пост - але саме збиті в піну яйця забезпечують пишність і легкість пирога. Так що тут вирішуйте самі, що дорожче - посту дотриматися або щоб смачна шарлотка з яблуками і корицею вийшла.

Вам знадобляться:

Як готувати:

Вимити яблука, нарізати і видалити з них серцевину. Нарізати дрібними часточками і скропити лимонним соком (щоб не потемніли).

Збити в піну яйця. Додати цукор - не припиняючи процес збивання! Сюди ж додати борошно і акуратно вимішати тісто.

Змастити вершковим маслом форму для випічки, трохи притрусити її борошном (щоб пиріг потім легше відходив від стінок). У форму викладіть половину тіста - потім нарізані яблука - потім тісто.

Розігріти духовку і випікати близько 35-40 хвилин.

Пісні вареники з яблуками

Ну, раз яблучна шарлотка - не зовсім пісне блюдо, то спробуємо компенсувати цей рецепт, описавши як готувати пісні вареники з яблуками. По суті, пісним цей рецепт робить заміна молока або кефіру на воду (обов'язково - дуже холодну, аж крижану).

Це майже дієтичне блюдо. У всякому разі в дитяче меню воно вписується на ура.

Вам знадобиться:

Для тіста:

Для начинки:

Як готувати:

Брусницю прокип'ятити у воді близько 3 хвилин, відкинути на друшляк і залишити остигати.

Яблука натерти на крупній тертці. Додати цукор і брусницю, коли охолоне - все змішати.

Борошно просіяти і викласти на робочу поверхню гіркою. На вершині зробити невелику воронку. Додати сіль і яйця, а потім починати тоненькою цівкою додавати крижану воду, поки не вийде еластичне і досить туге тісто. Залишити "відпочити" на півгодинки.

Скрутити тісто в валик і нарізати на рівномірні частини. Ці шматочки розкачати в коржі, додати начинку і виліпити вареник.

Закип'ятити воду, вареники варити порціями, періодично помішуючи, щоб не прилипли до дна.

Скільки варити вареники з яблуками? Близько 4 хвилин - починаючи з того моменту, як вареники спливли.

Подавати з розтопленим вершковим маслом або медом. Деякі люблять - зі сметаною (але тоді це знову не пісне блюдо).

Млинці з яблуками карамельні

Млинці з яблуками на молоці або млинчики з яблуками на кефірі - це непісний варіант. Якщо зробити млинці з яблуками на воді - тоді вже і в пост можна їсти. Можна додавати корицю або обійтися без неї, можна додати пропарені родзинки. Можна сміливо пригощати дітей - а можна літню тещу.

Вам знадобиться:

Як готувати:

Змішати борошно, молоко, воду, яйця, сіль і 50 г цукру в глибокій ємності. Збивати краще віночком - до однорідної маси і щоб без грудочок. З тіста, що вийшло, спекти млинці.

Начинка: очистити яблука від шкірки, прибрати серцевину, нарізати дрібними кубиками. Додати лимонний сік і цедру лимона, корицю і 30 г цукру.

Карамель: розтопити вершкове масло, додати 70 г цукру і гріти цю суміш, постійно помішуючи - поки цукор не стане карамельного кольору. Зняти з вогню, додайте сюди яблука і знову повернути на вогонь. Прогрівати ще, поки яблука не просочаться карамеллю - не забувати постійно помішувати! Прибрати з вогню.

Як загортати млинці з яблуками: на край млинчика викласти 1 ст. ложку яблучної начинки й звернути або трубочкою, або конвертиком. Змішати сметану і цукрову пудру і полити млинець зверху.

Перець маринований з яблуками

Це відмінний салат з перцю і яблук на зиму. Оптимально закрити перець з антонівкою, але підійдуть й інші кислі сорти.

Вамзнадобиться:

Як готувати:

Новости сейчасКонтакты