Лень – это болезнь или счастье такое? Что делает лень с человеком и нужно ли с ней бороться – всё это мы решили узнать в Международный день лени.
20 серпня - свято незвичайне і навіть дивне. Це Всесвітній день ліні (World Laziness Day).
Відзначають його неофіційно. І мета його - зовсім не полінуватися цього дня, а, навпаки, задуматися про те, що робить лінь із людиною й як побороти лінь.
У сучасному світі лінь - це найчастіша ознака хвороби (синдрому хронічної втоми або апатії, стресу). Тому час від часу полінуватися насправді буде людині на користь.
Лінь - це захисна функція організму, яка не дозволяє йому перепрацьовувати, попутно згладжуючи наслідки сильної напруги (як фізичної, так і емоційної).
З іншого боку, лінь людину теж досить швидко стомлює. Після чого організм починає сам вимагати активності.
Лінь - як боротися
Часто причиною ліні є рутина: ми не просто втомилися робити щось - а втомилися робити саме це або саме у такій послідовності.
просто почати - іноді перший крок найскладніший, а потім вже процес затягує, і справа робиться ніби сама собою;
розбити трудомістку задачу на кілька етапів - результат від виконання кожного «дрібного» завдання буде мотивувати на виконання наступного;
розставити пріоритети і починати з більш складного, не прагнучи до ідеалу (адже ідеалів не існує, і такі прагнення часто тільки гальмують процес);
заохочувати себе - не обов'язково цукеркою, можна прогулянкою (зміна діяльності теж піде на користь) - але ні в якому разі не переглядом стрічки соцмереж або роликів із котиками: це затягує і відволікає від роботи сильніше за лінь.