Фільм Мулан у Китаї знімали в Синьцзян - Уйгурському автономному районі, відомому в усьому світі як "проблемний" для Китаю, оскільки в ньому корінне населення було - уйгури-мусульмани, що, якщо коротко, не вписується в політичну стратегію КПК з 1949 року.
Тепер кінокомпанія Disney офіційно вплуталася в скандал навколо цієї міжнародної проблеми через зйомки фільму Мулан.
Ситуацію вперше прокоментувала фінансовий директор Disney Крістін Маккарті, пише видання Deadline.Читати такожФільму Мулан оголосили бойкот за пару днів до прем'єри
Топ-менеджерка підтвердила, що скандал навколо стрічки Мулан тепер матиме наслідки для кінокомпанії. Поки що проблема на рівні бойковів фільму, але як саме заклики до бойкотів позначаться на касових зборах, поки прогнозувати складно.
Крім того, Крістін спробувала виправдатися за те, що Disney подякував владі Китаю за зйомки в Синьцзян-Уйгурському окрузі.
"Я не прогнозую касові збори, але це викликало великий розголос. Я просто поясню контекст. Насправді Мулан практично повністю був знятий в Новій Зеландії. У спробі точніше передати унікальний ландшафт і географію Китаю у фільмі про той період ми знімали локації в 20 різних місцях країни. Загальновідомо, що для того, щоб знімати в Китаї, потрібно отримати дозвіл. Цей дозвіл походить від центрального уряду. У фільмах прийнято згадувати національні та регіональні органи влади, що видали дозволи на зйомки. Тому в титрах ми подякували Китаю і Новій Зеландії. Але це створило нам чимало проблем", - заявила Крістін Маккарті.Читати такожМулан 2020-рецензія на новий фільм Disney
Проблема створених "таборів для перевиховання" мусульман в Синьцзян - Уйгурському автономному районі - камінь спотикання міжнародної політики. А також це проблема відносин США і Китаю в контексті виконання стратегії захисту прав людини США. Китай же вимагає не втручатися у внутрішню політику країни. Ця проблема замішана в незліченних договорах і політичних інтригах, і є важливим важелем тиску з обох сторін.
Проблема Disney в тому, що під час зйомок "Мулан", поліція Китаю розганяла також і протестуючих проти укладення уйгурів в "табори перевиховання". Після одного з таких розгонів акторка, яка виконує головну роль - Лю Іфей публічно підтримала дії силовиків. І вдячність Disney уряду Китаю виглядає неоднозначно.
Тим часом, хвиля обурення докотилася до США-вже і політики, такі як республіканець сенатор США Джош Хоулі вимагають скасувати показ Мулан в країні і на стрімінгових платформах.
Поки це єдина відповідь Disney на масові звинувачення в мережі.