Главный итог выборов - в Украине есть голосование, но нет демократии

Местные выборы в Украине проигнорировало подавляющее количество граждан / УНИАН

Большинство людей не увидело перспектив в личном участии в местных выборах.

Отже, в країні проголосувало тільки 36% від загального числа виборців.

Про що це говорить?

В першу чергу про те, що тільки 36% бачили якийсь свій особистий інтерес в минулих місцевих виборах.

Хто ці 36%?

Половина з них, тобто 18%, прийшли, щоб віддати свої голоси за чинну владу і не допустити її зміни. Це ті виборці, які особисто отримують якісь преференції, ренти і різні вигоди від нинішньої місцевої влади.

Це місцеві бюджетники і члени їх сімей. Це місцева бюрократія і члени їх сімей, які пиляють бюджет. Це місцевий бізнес, який встановив взаємовигідні відносини з місцевою владою, члени їх сімей і всі співробітники. Це силовики, які разом доять місцевий бізнес і члени їх сімей. Це все якраз і дає ті 18% вигодонабувачів.

Решта 18% - діляться на дві приблизно рівні за чисельністю підгрупи.

  1. Амбітні прагматики. Це ті, хто хотів би зіпхнути місцеву владу, щоб самим сісти на потоки.
  2. Наївні ідіоти. Це ті бовдури, які із завзятістю, гідною кращого застосування, продовжують вірити в ту ахінею, яку їм втюхують ОПЗЖ Медведчука, ЄС Порошенка і всі інші олігархічні бізнес-"партії".

Решта 64% виборців не взяли участі в голосуванні, так як не бачать для себе особисто в цьому ніякої практичної і моральної вигоди. Це нещасні, які пішли у внутрішню опозицію до всього, що відбувається і зайняті лише особистим виживанням .

Читати такожПроголосували? Вітаю, вас " зробили разом"

Причина такої сумної ситуації одна, про яку я пишу вже багато років: в Україні немає політичних партій. А без загальнонаціональних політичних партій демократія не працює, так як немає ніякого зворотного зв'язку між виборцями і владою. Партії це основа демократії.

Але чому українці не створюють такі партії, які створюють всі наші сусіди?

Відповідь: політична нерозвиненість, дуже повільне політичне дозрівання, інфантильність, обумовлена відсутністю раніше власної державності.

Діагноз, на жаль, колишній: в Україні є голосування, але не працює демократія. Є лише карикатурні імітації демократії. Тому Україна нікуди не розвивається, а топчеться на місці, проїдаючи останні ресурси.

Новости сейчасКонтакты