У Німеччині поступово формується консенсус щодо протиріч навколо Північного потоку-2. Минула конференція з європейської безпеки в Мюнхені дозволила уточнити позиції нової адміністрації США.
Німеччина, по всій видимості, зуміла переконати Байдена і його адміністрацію в тому, що будівництво потрібно завершувати. Однак готова в свою чергу врахувати думку Америки і висунути Кремлю кілька жорстких умов, причому строго політичного характеру. Одна умова вже озвучена - за всяку ціну зберігати транзит через Україну. Як це буде робити Газпром - його проблеми.
У німецькому викладі умов - хоч відрами тягайте, але транзит через Україну забезпечте. Що, до речі, може означати: Газпрому доведеться розщедрюватися ще й на ремонт української ГТС.
В іншому випадку при невиконанні цієї умови німці зобов'язуються закрити експлуатацію СП-2 до відновлення або відновлення обсягів українського транзиту.
Читати такожПівнічний потік-2 буде добудований, але на умовах США
Крім "української умови" Німеччина готова висунути ще ряд вимог, і теж суто політичної властивості. Без фанатизму, звичайно - про повернення Криму мова не йде, але ось ситуацію навколо Мінських домовленостей німці можуть поставити в пункти вимог. Можливо, там будуть і локальні умови - скажімо, по Навальному, але поки це невідомо.
Сенс німецької позиції полягає в тому, щоб перекласти відповідальність за прийняття рішення на Кремль. Все просто: ми готові завершувати проект і запускати його в експлуатацію. Але в світлі обставин, що змінилися, вам доведеться зробити те, то і це. Справа за вами. Невиконання умов буде розцінюватися як небажання самої Росії завершувати проект, а значить - у разі його зриву європейські інвестори можуть подати в суд на Газпром і відсуджувати у нього компенсації за нереалізацію проекту.