Почему Байден на самом деле не звонил Зеленскому

Звонок Байдена был вынужденным и символическим / Фото Reuters

Звонок Байдена Зеленскому был символическим. Надо было морально поддержать Украину, когда РФ стала дислоцировать свои войска ближе к украинским границам.

Чому новообраний президент США Джо Байден так довго не дзвонив президенту України Зеленському?

Давайте одразу відкинемо наївні версії. Перша з них полягає в тому, що Байден образився на Зеленського за те що той зробив ставку на Трампа і дав "добро" на публікацію розмов Байдена з Порошенком і навіть відкрив справу за цим фактом. Все це, дійсно, мало місце, але Байден занадто досвідчений політик, щоб давати волю особистим образам у міжнародних справах.

Друга версія ще більш екзотична: Байден не дзвонить, так як Зеленський відмовляється переслідувати олігархів і взагалі не бореться з корупцією в своєму оточенні. Версія наївна, тому що тему корупції Байдену невигідно піднімати, так як його син сам замішаний у важкому корупційному скандалі саме в Україні. А по-друге, американці прекрасно розуміють, що у Зеленського немає можливості завдати удару по олігархам, скоріше навпаки.

Читати такожБайден відклав всі питання, щоб показати: США-головний союзник КиєваТа й взагалі клан Байденів в США вважається навіть більш корумпованим, ніж клан Клінтонів!

Обидві дилетантські версії придумали порохоботи і соросята, а Офіс президента, зрозуміло повірив, так як не міг знайти більш реалістичне виправдання мовчанню Байдена.

Так чому ж все таки не дзвонив Байден?

Відповідь очевидна: адміністрація Байдена ще не виробила своєї стратегії по відношенню до України.

Її, насправді, досить нелегко виробити, так вона є похідною від стратегії США по відношенню до Росії і навіть по відношенню до Китаю.

Непрямою ознакою, що підтверджує цю версію, є той факт, що Державний департамент ніяк не може призначити посла в Україну.

Найрішучіша стратегія США по відношенню до України і Росії - це інтенсивний розвиток військового союзу з Україною поза рамками НАТО, будівництво військово-морської бази під Одесою, форсоване озброєння України і т. д

Але є ризики - Росія, швидше за все почне війну на випередження. Проти такої стратегії виступають Франція і Німеччина.

Читати такожБайден повинен знищити Путіна в найближчі чотири рокиМожна провести ще з півдюжини прикладів різних стратегій США по відношенню до України, і всі вони мають плюси, але і недоліки. Цілком очевидно, що поки такої стратегії ще немає.

Дзвінок Байдена Зеленському був вимушеним і символічним. Необхідно було морально підтримати Зеленського в умовах коли Росія стала дислокувати свої ЗС ближче до кордонів України. Ну, а той факт, що Меркель і Макрон не висловили такої підтримки Зеленському говорить про те, що вони вважають його частково винним в ескалації напруженості з метою домогтися дзвінка від Байдена і вирішення інших проблем утримання особистої влади.

Зрозуміло, розмова Байдена і Зеленського була малозмістовною, та й іншою і не могла бути, з вищеописаних причин.

Другий дзвінок від Байдена послідує, коли американці визначаться зі своєю стратегією по відношенню до Росії і призначать посла в Україну. Швидше за все, це буде наша стара знайома Вікторія Нуланд

Новости сейчасКонтакты