Росія не відмовилася від ідеї підпорядкування України в тому чи іншому вигляді, тому загроза повномасштабної агресії, навіть після заяви Шойгу про відведення російських військ від кордону залишається.
Варто відзначити, що Путін у своєму посланні до Федеральних Зборів надзвичайно багато говорив на тему екології. З чого б раптом про це говорити в Росії, при її ставленні до людей і до всього іншого?! Виглядає як блеф, але для нього є причина, адже Путіна цікавить поїздка на Всесвітній форум з екології, де також повинен бути і президент США Джо Байден, з яким він сподівається обговорити розділ світу, бо, на його думку, Україна потрапляє до зони впливу Росії. Відповідно, до зустрічі з Байденом, Росія не хоче провокувати США – вони витримують неофіційний протокол і знімають агресивну риторику, оскільки та сторона, імовірно, погодилася на переговори. Тема екології в майбутньому може стати тією темою, яка може зблизити Росію і США - зрештою, не можуть же вони відкрито обговорювати, як саме ділити світ між собою!
Читати такожЗеленський оцінив відведення російських військ від кордонів УкраїниОднак, якщо розмова піде не так, як хотілося б Кремлю, все може моментально відкотитися назад. Тому що у Росії немає принципової проблеми в тому, щоб відправити війська назад, а потім знову повернути їх під кордон. І тому цілком ймовірно, що нинішній відступ - тактичний. Тому як залишається 5-10% ймовірності того, що відведення військ це – маскування, через яке Україна б розслабилася і видихнула, а Росія змогла б почати раптову десантну операцію на березі Азовського моря.
Перехід у повномасштабний наступ для Росії - це крайній захід, при якому вони будуть вигрібати по повній від світової спільноти, отримають внутрішні проблеми через значну кількість загиблих військовослужбовців і потраплять у ситуацію, коли окупаційний режим буде зобов'язаний нас годувати.
Але вони хотіли б вирішити проблему дипломатичним шляхом - так значно дешевше. Їх політичний план виглядає так: Україна залишається формально самостійною і на самозабезпеченні. Для РФ це принципово важливо: вони не хочуть нас годувати, але вони розуміють, що це неможливо зробити, щоб тут, всередині країни, не було внутрішнього опору і партизанської війни.
При цьому вони хочуть, щоб усі серйозні питання – зовнішньої політики, зовнішньої економіки або обороноздатності України - вирішувалися в Кремлі. Іншими словами, їх мета - сформована легітимна влада формально незалежної України, яка забезпечувала б проживання на цій території, але була повністю орієнтована на Москву, а не так, як зараз це відбувається з Донбасом.
Олександр Кочетков, політичний аналітик, спеціально для Главреда