Україна для США - це інструмент тиску на Росію. Пам'ятаєте приказку "загрібати жар чужими руками"? Так от Україна - це ті "руки, якими загрібають жар».
Прямого бойового зіткнення НАТО і Росії Альянс допустити не може, оскільки означатиме бліцкриг на його користь. І, таким чином, зникне образ ворога для Заходу.
Європа це вже проходила на початку 90-х років: коли розвалився Радянський Союз. Герхардт Шредер одним з перших питань поставив «Yankee go home», тобто все, НАТО більше не потрібен, загрози більше немає, а тому достатньо об'єднаних сил безпеки Європи. Однак саме ці заяви призвели до того, що Білл Клінтон розв'язав війну в Югославії, вліз туди військами НАТО, витіснив ООН, і на наступних виборах Шредер позбувся крісла канцлера Німеччини.
Читати такожУкраїна під рукою у США вигідна будь-якому американському президентуТому образ Росії як ворога, якому протистоїть НАТО, повинен зберігатися. А так як прямого контакту Альянсу і РФ бути не повинно, в нашій особі знайшли державу, яка реально воює з Росією. НАТО цим прикладом лякає Європу: «Бачите, що діється в Україні? Там війна. А за безпеку потрібно платити, тому, будь ласка, 2% ВВП - на стіл".
Російській Федерації кажуть інше: "Хочете експансію в Європу? Спочатку розберіться з Україною. Коли пройдете цю тисячу кілометрів від східного до західного кордону України, умовно кажучи, від Харкова до Львова, тоді ми з вами поговоримо».
При цьому, в США прекрасно розуміють, що Росія на сьогоднішній день не в змозі вести тривалу військову кампанію, особливо у великих масштабах. Контингент висадити вона може, а ось більше – навряд чи. Яскравий тому приклад - Сирія і Лівія.
Тому наша роль незмінна - бути буферною зоною, країною, яка реально стримує військову агресію Російської Федерації.