В Минске договорились о создании фиксирующего субъектность ОРДЛО органа - СМИ опубликовали документ

11 марта в Минске состоялось заседание ТКГ / Фото twitter.com/BelarusMID

Решение ТКГ об учреждении Консультативного совета будет подписано 25 марта 2020 года.

Тристороння контактна група, засідання якої відбулося у Мінську 11 березня, домовилася про створення органу, яким фіксується суб'єктність самопроголошених «ДНР» і «ЛНР».

Дзеркало тижня опублікувало відповідний документ, наданий джерелом в переговорній групі.

Рішення тристоронньої контактної групи про створення Консультативної ради буде підписано 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини. Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Ради будуть самостійно визначатися Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, Російською Федерацією, Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

"Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту у відповідності з Комплексами заходів, зокрема щодо проведення виборів в окремих районах Донецької таЛуганської областей України", - зазначається в рішенні ТКГ.

Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна зазначила, що в документі прописано те, від чого Київ відмовлявся впродовж шести років.

"Перше, що кидається в очі в проекті цього документа, це те, що  в т. зв. Консультативній раді за стіл переговорів або, пардон, "консультацій", на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, що її свого часу вчинив Кишинів у врегулюванні придністровського конфлікту,  і яку експерти настійно закликали Київ не повторювати», - зазначила вона.

Крім того, за словами Силіної, викликає побоювання і наявність у тексті формулювання про "необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту". При цьому відсутній хоча б натяк на необхідність припинення вогню, стійкого режиму тиші та забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього політичного процесу.

Як повідомляв Главред, раніше в Офісі президента України розповіли про результати чергового засідання ТКГ щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, на якому були присутні керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

Новости сейчасКонтакты