Офіційні Москва і Мінськ підписали три угоди, що регулюють відносини Росії та Білорусі у енергетичній сфері. Один з документів пов'язаний з поставками російської нафти, два інших фіксують зобов'язання сторін щодо будівництва Білоруської атомної електростанції.
Про це повідомляє Комерсант.
Документ був підписаний главами урядів двох країн – Михайлом Мишустиним і Романом Головченком.
"Сьогодні підписано три міжнародних документи. Це два протоколи до угоди з будівництва Білоруської АЕС. Окрема угода що регулює умову поставок енергоносіїв, зокрема нафти у Республіку Білорусь", - заявив прем'єр-міністр Білорусі Головченко.
За словами білоруського прем'єра, Мінськ виграв від домовленостей: щодо нафти уклали договір, який регулює питання сплати за постачання енергоносіїв, а за угодою щодо будівництва АЕС Білорусь зможе заощадити сотні мільйонів доларів США.Читати також"Це повне руки вгору": у Білорусі розповіли, як Росія хотіла забрати владу у Лукашенка
Наостанок Головченко підкреслив, що очікується відновлення транспортного сполучення між двома державами.
Наприкінці березня цього року Москва і Мінськ домовилися про алгоритм формування ціни на постачання нафти до Білорусі. До цього діяв тримісячний мораторій РФ на постачання палива у Білорусь, тому що Мінськ відмовлявся платити російським нафтовим компаніям премію до ринкової ціни.
Білорусь тим часом в якості альтернативи російській нафті почала імпортувати паливо з США, Норвегії, Саудівської Аравії та Азербайджану.
Перша партія американської нафти була привезена на територію Білорусі ще 11 червня.
До цього Білорусь підписала з США домовленості про співпрацю у енергетичній сфері.