У середу, 5 серпня, український уряд вніс зміни до Положення про покладання спеціальних зобов'язань на учасників ринку електричної енергії. "Енергоатом" отримав можливість продавати на ринку 40% своєї електроенергії.
Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабміну з доопрацюванням в триденний термін.
За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд намагається врегулювати кризову ситуацію енергетики і збалансувати ринок.
За його словами, постановою формується новий механізм ПСО.
"Буде збільшено обсяг електроенергії, який державні компанії" Енергоатом "і" Укргідроенерго "зможуть продавати за двосторонніми договорами та інших сегментах ринку", - сказав він.
Шмигаль нагадав, що зараз "Енергоатом" продає за фіксованими цінами 90% електроенергії. Постанова змінює цю ситуацію.
"Енергоатом" продовжить постачати дешеву електроенергію для українських родин, тобто 50% електроенергії виробленої "Енергоатомом" буде направлятися на потреби населення, це 1 копійка за кіловат, при цьому "Енергоатом" отримає можливість реалізовувати практично 40% електроенергії за ринковими умовами. Це дасть змогу стати підприємству більш конкурентоспроможним", - сказав Шмигаль.
Згідно з постановою, НАЕК "Енергоатом" продає електричну енергію ДП "Гарантований покупець" в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення на території ОЕС України за ціною 10,0 грн/МВт.год. Решту виробленої електричної енергії ДП "НАЕК "Енергоатом" продає на різних сегментах ринку на ринкових умовах.
Крім того, "Укргідроенерго" продає 30% від обсягу відпуску електричної енергії на ГЕС ДП "Гарантований покупець" за ціною 10,0 грн/МВт.год. Решту виробленої електричної енергії ПрАТ "Укргідроенерго" продає на різних сегментах ринку на ринкових умовах.
Читати такожКабмін поставив жорсткі умови для отримання субсидій: хто залишиться без допомоги Нагадаємо, раніше український президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії".
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
"На практиці це означає, що держава і всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно", - пише він.
Також прем'єр додав, що закон сприятиме збалансуванню ринку електроенергії, захистить права інвесторів і дозволить уникнути підвищення тарифів на електроенергію для населення.