Резников сделал смелое заявление о сроках войны на Донбассе

Алексей Резников рассказал, когда закончится война на Донбассе / УНИАН

"Маневр, сделанный в 2014 году" не приносит пользу, а наоборот вредит России, так как им нужно обеспечивать население на оккупированной территории.

Війна на Донбасі невигідна для Росії, тому Кремль її може скоро закінчити.

"Я неодноразово це говорив, що для РФ продовження ведення цієї гібридної війни проти України є невигідним, не прагматичним. І ось в цьому головна "сіль". І я вважаю, що заради того, щоб знайти прагматичний вихід, вони будуть готові завершити цю гібридну війну", - заявив парламентер в ТКГ і віцепрем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю Радіо Свобода.

На його думку, "прагматична невиправданість продовження агресії" може стати важелем впливу на Росію, в тому числі при веденні переговорів щодо звільнення полонених. Він зазначив, що" той маневр, зроблений у 2014 році " не приносить користь, а навпаки шкодить Росії, бо їм потрібно забезпечувати населення на окупованій території.

Читати такожДонбас не отримає особливий статус: Кравчук заговорив про розпад України

"Їм же потрібно утримувати близько 3-3, 5 млн людей на окупованому Донбасі, забезпечувати їм пенсії, бюджетні виплати, ставити питання про підтримку порядку", сказав міністр, додавши, що РФ економічно не справляється із забезпеченням жителів Донбасу робочими місцями та нормальним рівнем медичного обслуговування.

Мінські угоди

Мінськими угодами називають три документи для врегулювання ситуації на Донбасі, їх підписали сторони-учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, РФ, ОБСЄ). Під одним документом також стоїть підпис країн-членів нормандського формату (Україна, РФ, Німеччина, Франція), пише Вікіпедія.

У Мінську 5 вересня 2014 року представники України, Росії, ОБСЄ і ватажки самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" підписали Мінський протокол (перші Мінські угоди), який передбачав введення перемир'я на Донбасі.


Пізніше після консультації ТКГ був підписаний меморандум про виконання положень Протоколу. Також в документі були прописані домовленості про припинення вогню, відведення важкого озброєння, зупинці військ на поточній лінії зіткнення і встановленні 30-кілометрової зони безпеки.

У 2015 році лідери країн-членів нормандського формату під час саміту 11-12 лютого погодили комплекс заходів з виконання Мінського протоколу, документ також підписали члени ТКГ і лідери бойовиків, його назвали другими Мінськими угодами.
Росія стверджує, що не є стороною конфлікту на Донбасі. Україна і низка західних країн стверджують, що на Донбасі є російські війська, і РФ контролює бойовиків.

РФ наполягала на прямих переговорах Києва з бойовиками і на проведенні виборів на Донбасі. Київ не хоче вести прямі переговори з бойовиками і стверджує, що вибори на Донбасі можуть бути проведені тільки після того, як територію покинуть війська Росії.

      Автор: Катя Трохименко
      Новости сейчасКонтакты