Святослав Вакарчук склав свій мандат народного депутата. Це вже другий вихід політика з Ради: перший був у 2007 році.
Така новина не могла пройти повз експертів. І в мережі вже активно обговорюють, чому і навіщо Вакарчук знову йде з політики – і чим це обернеться для політичного життя всієї країни.
Зокрема, журналіст Ігор Гужва рішення Вакарчука про відхід пов'язує з провалом його політсили і фінансовими інтересами співака. І заодно прогнозує, якими будуть наслідки.
«Які наслідки?
Читайте такожСтипендія Сороса і зв'язок з Зеленським: стало відомо, хто займе місце ВакарчукаБільшість коментаторів просто розчаровані рішенням Вакарчука. Люди масово задаються питанням – навіщо взагалі було йти у Раду, якщо не збирався боротися до кінця?
Громадський діяч і політичний експерт Андрій Смолій цікавиться: «Питання Вакарчуку: навіщо йти? Щоб прокрастинувати голоси? Щоб обманювати виборців? Робиш ідіотів з народу? Це не те, що непрофесійно. Це морально абсолютно дико перед людьми. І все ж це банальна афера на всю країну».
А голова інформаційного мовлення нового каналу для ОРДЛО і анексованого Криму та екс-головний редактор 24-го каналу Олена Трибушна зазначає, що наслідки звільнення Вакарчука будуть не тільки політичними, але й психологичними.
«Якимось парадоксальним чином, прагнучи показати, що в українській політиці можливі, важливі і потрібні нові обличчя, які зможуть на щось вплинути, Вакарчук довів якраз протилежне. Двічі. Все НЕ буде добре», – написала вона.
Секретар Національний союз журналістів України Денис Іванеско просто насміхається над співаком: «Славік все) Здався без бою. У той раз хоч рік протримався, а цього разу і року не витримав. Слабак».
Читайте такожПартія Голос тепер "фсьо" - і слава БогуМирослав Олешко відзначає «повну безвідповідальність» Вакарчука: «Голосували не за якийсь Голос і незрозумілих ноу-неймів. Голосували мільйони українців за конкретну людину. І він вдруге зрадив їх, підтерся їхнім голосом. Можна бути чудовим музикантом, але нікчемним політиком. Повна безвідповідальність, здавалося б, дорослої людини».
Колишній радник Петра Порошенка Юрій Бірюков пояснив – чому Вакарчук йде з політики: «У Вакарчука була одна-єдина місія і мета у створенні партії Голос – відрізати максимальну кількість мандатів у Європейської Солідарності. Жодних інших цілей і планів у цієї "партії" не було. Ну, він свою місію успішно виконав – 20 мандатів. Мавр зробив свою справу, мавр може йти».
Активістка і блогер Олена Монова вже запропонувала нову назву для наступної партії Вакарчука.
«Наступного разу, коли Вакарчук знову відправиться змінювати країну, йому потрібно буде назвати партію "Парламентські фрикції". По-перше, це красиво. По-друге, не вводить споживача в оману», – зіронізувала вона.
В основному, люди просто сміються над політичною кар'єрою Вакарчука.
Нагадаємо, в березні 2020 року Вакарчук залишив посаду голови парламентської партії Голос і після обрання Кіри Рудик Вакарчук відсторонився від участі в партійному житті.