Верховна Рада проголосувала за відновлення кримінальної відповідальності за внесення недостовірних даних до електронних декларацій державних службовців. Брехня в е-деклараціях може обернутися політикам і чиновникам штрафом або обмеженням свободи.
Відповідне рішення було прийнято парламентаріями в п'ятницю, 4 грудня, під час засідання. Законопроект №4460-д підтримали 289 народних депутатів. Відомо, що документ став компромісним – його розробили на базі президентського проекту закону №4434 та законопроекту №4441 від робочої групи Ради.
Спікер ВР Дмитро Разумков заявив про намір підписати закон 7 грудня, щоб він встиг вступити в силу до Нового року. Парламентарі пообіцяли не вносити постанови, які можуть затягнути цей процес.
Якщо суб'єкт декларування вносить завідомо недостовірні дані до своєї електронної декларації на суму від 1,3 до 9 мільйонів гривень (від 500 до 4000 прожиткових мінімумів ), то за такі дії на нього очікує штраф від 2,5 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 42,5 до 51 тисячі гривень. Альтернативне покарання - від 150 до 240 годин громадських робіт з умовою заборони займати пов'язані з державною діяльністю посади на строк до 3 років.
У тому випадку, якщо суб'єкт декларування умисно вносить недостовірні відомості на суму від 4 тисяч прожиткових мінімумів (9 мільйонів гривень), то штраф складе від 51000 до 85000 гривень. У цьому випадку порушнику загрожують громадські роботи від 150 до 240 годин або обмеження волі строком до 2 років з позбавленням права обіймати державні посади до 3 років.Читати такожКСУ заборонив НАЗК перевіряти декларації і повернув Україну у 1991 рік
Якщо державний службовець умисно не подає електронну декларацію, йому загрожує штраф від 2,5 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин. Особі забороняється обіймати певні посади строком до 3 років.
Прийнятий Радою закон набирає чинності наступного дня після його офіційного опублікування.