В Офісі Президента спробували виправдатися за незаконне використання пісень під час концерту-попурі 24 серпня після промови Володимира Зеленського, але жорстоко зганьбилися.
Представники ОП зазначили, що використання пісень будь-яких виконавців дозволено для використання в попурі без їх згоди, пославшись на пункт 9-1 статті 21 Закону України "Про авторське право і суміжні права".
"З метою дотримання вимог українського законодавства при створенні музичного номера до Дня Незалежності України на Софійській площі у Києві Офіс Президента публікує повний перелік використаних фрагментів музичних творів із зазначенням їхніх авторів.
24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі «Музична історія Незалежності», яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів.
Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права» дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення.
Розміщуємо повний відеоролик музичного попурі, в якому виконані вимоги пункту 9-1 ст. 21 Закону «Про авторське право і суміжні права» та під кожним фрагментом запозиченої композиції вказане посилання на автора музичного твору", - йдеться в повідомленні в Facebook.
До посту в Facebook було прикріплено відео, на якому кожна використана пісня була красиво підписана за всіма правилами і законами.Тільки проблема в тому, вони не процитували весь пункт 9-1 СТ. 21 Закону "Про авторське право і суміжні права", де говориться, що " використання правомірно оприлюднених літературних, художніх, музичних та інших творів для створення на їх основі іншого твору в жанрі літературної, музичної чи іншої пародії, попурі чи карикатури; {частину першу статті 21 доповнено пунктом 9-1 відповідно до Закону N 1651-VIII від 05.10.2016}"
Правомірно оприлюднені пісні були лише 27 серпня. До слова, на це звернули увагу навіть користувачі Мережі, які написали свої коментарі.
"Прокинулися... Ви мали це зробити ще 24.08.20. Реагуєте тільки на хайп! До речі, коли був прямий ефір, та у вас було написано "наживо", посилання не було! Було тільки написана назва пісні та рік, все! Виявляється, ви і в цій галузі не розумієте, хоча для мене це не новина. Все, що робив та робить "квартал" огидно", - пише Ніна Токарєва.
"А скільки коштів було заплачено з бюджету, за концерт для ЗЕ? І чому автора пісень додали зараз, а коли була пряма трансляція просто назва пісні транслювалася! !!!",- пише Ірина Красовська.
"те, що виклав офіс президента зараз і те, що було в Ютубі 24.08. Дещо відрізняється - автори цих пісень були зазначені пізіше. ясно одне - було б так відразу, не було б цього скандалу.",- пише Gdano Show.
"Я вибачаюсь, а якщо я щось вкраду в магазині, а потім через 3 дні покладу назад, це буде вважатись, що я дотрималась вимог законодавства? А танці на прапорі України ви теж з відео приберете?",- пише Yuliia Tymoshenko
"Стаття 21. Вільне використання твору із зазначенням імені автора без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторські права), але з обов'язковим зазначенням ІМЕНІ АВТОРА і джерела запозичення, допускається:
9-1) використання правомірно оприлюднених літературних, художніх, музичних та інших творів для створення на їх основі іншого твору в жанрі літературної, музичної або іншої пародії, попурі або карикатури;", - пише Yuliia Tymoshenko.
Попурі від українських артистів на День Незалежності України:
Нагадаємо, що 24 серпня на концерті до Дня незалежності українські виконавці заспівали пісні різних авторів, приурочені до Ню Незалежності. України звернули увагу на порушення авторських прав на концерті 24 серпня, так як продюсери груп Океан Ельзи і Бумбокс підкреслили, що не дозволяли .використовувати свої пісні на концерті. Вєрка Сердючка виконала пісню Там де нас нема, а Время и Стекло заспівали пісню Вахтерам.