З плином часу всі пристрої виходять з ладу або елементарно застарівають, що стає причиною покупки нових девайсів. Чи варто викидати старі моделі? Безумовно, ні.
У даній замітці ми зібрали докладний список найкорисніших, цікавих та просто оригінальних способів використання старого маршрутизатора.
Багато хто стикається з тим, що сигнал Wi-Fi не покриває всі кімнати. Це трапляється не тільки через неполадки з технікою, але через незвичайне планування квартири або будинку. У таких випадках найбільш поширеним рішенням є покупка підсилювачів. Але навіщо витрачати зайві гроші, якщо Старий роутер впорається із завданням не гірше?
Для того, щоб посилити сигнал можна використовувати два способи. Перший з них полягає у встановленні старого маршрутизатора в кімнаті за зоною покриття і використовувати LAN-кабель для підключення. Не забудьте перевести старий роутер в режим "Точка бездротового доступу".
Другий спосіб ще простіший: його перевага в тому, що пропадає необхідність використовувати дроти. Для його реалізації потрібно просто перевести старий роутер в режим Repeater. Таким чином, він під'єднається до основного пристрою. Виникнути може тільки одна проблема: якщо між девайсами буде велика кількість перешкод або довга відстань, зв'язок буде перебиватися.
Якщо ви любите приймати гостей, але не бажаєте ділитися паролем від домашньої мережі, старий роутер стане відмінним розв'язанням цієї проблеми. Для того, щоб створити власну гостьову мережу, під'єднайте ваш старий маршрутизатор до основного роутера по дроту або Wi-Fi. Потім налаштуйте його на роздачу сигналу. Призначте простий пароль або відмовтеся від нього зовсім, обмеживши швидкість інтернету.
Проблема вирішена: і вовки ситі і вівці цілі.
Купівля радіо вже не є практичною інвестицією, особливо, якщо у вас є старий роутер, який легко можна перетворити в недорогий музичний програвач. Зробити це дуже просто: встановіть на роутер прошивку OpenWRT і DD-WRT. Купуйте звукову карту, що підключається по USB і динамік. Щоб заощадити, можна зробити це на барахолках і радіобазарах.
Зберіть всі деталі разом і насолоджуйтеся улюбленими інтернет-радіостанціями навіть далеко від комп'ютера.
Те, що раніше вважалося науковою фантастикою, зараз вже вийшло з книг і активно використовується в повсякденному житті. Наприклад, розумні будинки, які самі готують каву, вимикають світло і воду. А старий роутер легко може грати роль центру управління розумним будинком. Є тільки один нюанс: він повинен мати USB-роз'єм.
Результат буде краще всіх очікувань: підключаючись до роутера з домашніх девайсів, ви зможете відправляти йому команди з управління цілим будинком.
Сучасні технології диктують нові правила, через що з'являється все більше бездротових девайсів. Тому зменшується кількість Ethernet-портів. А що робити, якщо необхідно одночасно під'єднати пристрої моніторингу побутової техніки, ТВ-декодери та Ігрові приставки? Особливо, якщо всі вони не мають бездротового інтерфейсу?
Зробіть зі старого роутера мережевий комутатор. Це дуже просто: просто під'єднайте маршрутизатор до одного з портів на основному роутері. Потім вимкніть на старому пристрої DHCP і Wi-Fi.
Не потрібно списувати з рахунків техніку застарілих моделей: як показує практика, вона також може стати в пригоді. Користуйтеся нашими порадами і робіть свій будинок ще крутіше.
Раніше ми розповідали, як можна налаштувати роздачу Wi-Fi, не маючи маршрутизатора і використовуючи як точку доступу ноутбук або комп'ютер.