Дуров рассказал, как и когда будет монетизировать Telegram

Павел Дуров / instagram.com/durov

По словам Павла Дурова, содержать мессенджер Telegram за свой счет у него практически не осталось возможности.

Оскільки обслуговування роботи популярного месенджера Telegram з кожним днем стає все дорожче, а тому найближчим часом буде запущений проєкт його монетизації.

Про це повідомив засновник Telegram і відомий інтернет-комерсант Павло Дуров. За його словами, кількість користувачів мессенджеру наближається до 500 мільйонів осіб. Відповідно, підтримка проєктів такого масштабу ‒ в тому числі оплата витрат на сервери й трафік - коштує сотні мільйонів доларів на рік. Тому-то Дуров не здатний далі оплачувати рахунки Telegram з особистих коштів.

"Коли технологічна компанія виростає до таких розмірів, у неї є тільки два шляхи - почати заробляти гроші для покриття витрат — або продатися більшому гравцеві", — стверджує Дуров.

Читати такожБоротьба з піратством: в ЄС зробили заяву про роботу Вконтакте і Telegram

Продаж месенджера, за його словами, не розглядається, і тому вже з початку майбутнього року Telegram зміниться так, щоб поступово вийти на самоокупність. Доступ звичайних користувачів до всіх нині наявних сервісів, каже Дуров, і далі буде безкоштовним. При цьому канали обміну особистими повідомленнями й групові чати залишаться вільними від реклами. Однак пабліки з безліччю передплатників, власники яких самі заробляють на публікації рекламних оголошень, точно піддадуться змінам.

"Рекламні оголошення, які вони публікують, виглядають як звичайні повідомлення і нерідко нав'язливі. У зв'язку з цим ми запропонуємо нашу власну рекламну платформу для каналів, яка забезпечить користувачам комфорт і конфіденційність, а нам дозволить покривати витрати на сервери й трафік", — пояснив Дуров.

Комерсант також анонсував появу в Telegram платних функцій для бізнесу і користувачів з розширеними потребами.

За словами Дурова, процес монетизації дозволить Telegram зберегти незалежність і буде корисний всій спільноті - оскільки розширить можливості творців контенту для заробітку.

"Наприклад, якщо популярні публічні канали будуть монетизуватися через рекламну платформу, власники цих каналів отримають безкоштовний трафік пропорційно їх охопленню. Або якщо на додачу до поточних безкоштовних стікерів з'являться платні стікери з розширеними можливостями, художники цих стікерів також отримають частину доходу", - пояснив Дуров.

Читати такожЄвросоюз включив Telegram і ВКонтакте в список "спостереження за піратством": чим це обернеться

Месенджер Telegram - що було раніше:

Автор: Дмитрий Видоменко
Новости сейчасКонтакты