Почему Android начинает тормозить со временем и как с этим бороться

Как сделать чтобы андроид не тормозил / Reuters

Причин для снижения скорости работы смартфона может быть множество, и не все из них можно устранить своими силами, но всё-таки кое-что можно сделать

Будь-який смартфон з часом починає гальмувати, і чим далі, тим ситуація стає гірше. І справа навіть не в самому пристрої і його апаратній складовій – здебільшого, провисання починаються в наслідок тривалого використання самого телефону.

Внаслідок регулярної експлуатації девайс може повільно приходити в непридатність. Чому це відбувається і як з цим боротися? Про це і поговоримо нижче.

Нові версії додатків не сумісні зі старим смартфоном

Основна маса розробників, проєктуючи оновлення для своїх додатків і нові програмні продукти, переважно орієнтуються тільки на нові, сучасні моделі смартфонів. Внаслідок чого після завантаження самих останніх версій програм на Android, смартфон починає працювати повільніше. Пов'язано це з тим, що додаток занадто сильно експлуатує технічні можливості пристрою.

Як це виправити. Можна заборонити додатку оновлюватися – користуйтеся старою версією. Також існують більш "полегшені" аналоги популярних програм, які працюють в більш економному режимі.

Робота фонових додатків і процесів

Безліч додатків, встановлених користувачем, працюють у фоновому режимі. Навіть якщо він не запускав їх з моменту установки або не користується ним кожен день, вони все одно взаємодіють з пристроєм, тим самим експлуатуючи оперативну пам'ять смартфона і потужності процесора.

Особливо ненажерливими в цьому плані вважаються різні надбудови для робочого столу у вигляді живих шпалер і віджетів. При цьому, велика частина з них не приносять ніякої користі, але дуже сильно навантажують пристрій.

Як це виправити. Виправити дану проблему можна простим банальним методом – видалити зайві програми з вашого смартфона. Залиште тільки програми, без яких неможливо обійтися кожен день. Також, рекомендуємо переглянути список фонових додатків і призупинити роботу не потрібних скриптів. Це допоможе оптимізувати ресурси системи і підвищити швидкість роботи Android-гаджета.

Flashlight - відмінний приклад "зайвих" програм / Android

Оновлення Android не сумісні з моделлю смартфона

Всі телефони на Android продаються з найактуальнішою, на той момент, версією оновлення. Вона повною мірою розкриває потенціал пристрою і дозволяє йому пустити в дію всі апаратні ресурси смартфона. При цьому, враховуються всі характеристики гаджета, щоб максимально ефективно налаштувати його роботу. У випадках, коли з'являються нові оновлення операційної системи Android, ви, як користувач, отримуєте нові функції і розв'язання старих проблем.

Однак, не завжди при проєктуванні нової версії ОС розробники враховують технічні можливості всіх пристроїв на ринку. Через це, деякі моделі смартфонів на Android можуть працювати більш повільно на новій прошивці.

Як це виправити. Виправити цю проблему якимось "диво" лайфхаком неможливо. Користувач повинен сам для себе вирішити, що йому важливіше: функціональність або швидкість. Якщо пристрій не найновіший, бажано відмовитися від нових оновлень і задовольнятися трохи застарілою, але стабільно справною версією Android. При цьому, враховуйте факт, що деякі додатки, з часом, припиняють підтримку дуже старих пристроїв і їх операційних систем.

Іноді цю проблему може вирішити перехід на альтернативні, полегшені прошивки – наприклад, LineageOS. Але найкращий, а часто і єдиний варіант – придбати новий смартфон.

Відсутність вільного місця на пристрої

Забитий накопичувач пристрою також може відбиватися на швидкості роботи Android смартфона. Шляхом збільшення відгуку між внутрішньою пам'яттю і процесором гаджета, просідає загальна швидкодія операційної системи.

Оптимальною є цифра у 25%. Саме стільки вільного простору має залишатися на вашому девайсі. У комплексі таке значення не тільки прискорить роботу смартфона, але і позитивно позначиться на зносі внутрішньої пам'яті.

Як це виправити. У випадках, коли файли перевищують виділений простір необхідно додатково встановити зовнішній накопичувач – SD карту. Вони досить поширені і не дорогі, тому інтегрувати зайвий «диск» в Android смартфон буде вигідніше, ніж повністю його замінити на новий.

Також, деякі файли можна зберігати на хмарі. Втім, варто враховувати факт, що для взаємодії з інтернет-дисками необхідний стабільний доступ до мережі.

Як збільшити обсяг пам'яті смартфона на Андроїд / Pinterest

Загалом, Android-смартфон починає гальмувати через фактори, пов'язані з нестримним розвитком технологій і найчастіше, це не проблема самих апаратів. Це взагалі не проблема, оскільки багато розробників щодня намагаються оптимізувати життя будь-якого користувача проєктуючи нові корисні програми.

Нам варто лише змиритися з такою тенденцією, вручну налаштувати деякі моменти в роботі нашого Android гаджета і вчасно замінювати його на більш сучасний телефон.

Новости сейчасКонтакты