У Кабміні повідомили, що перерахували все населення України з урахуванням територій ОРДЛО і анексованого Криму. За словами міністра Кабінету міністрів Дмитра Дублета, загальна кількість населення в Україні складає близько 44 мільйонів чоловік. Гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто прокоментував проведений перепис і вказав на його головні проблеми та недоліки, про які в уряді вирішили промовчати.
"Про точності такий перепису складно говорити. По-перше, це не перепис, а оцінка чисельності. Перепис передбачає ціду низку різних показників, взаємозалежних між собою. Міжнародні й українські організації роблять такого роду оцінки. Наприклад, фахівці Київської школи економіки нещодавно надрукували роботу, де знімали Київ, Донецьк і Луганськ вночі. Фото в 2015 і 2016 році показали, що освітлення вночі в Києві таке ж, як і було, а в Донецьку і Луганську зменшилася, причому в Луганську продовжує зменшуватися, а в Донецьку стабілізувався. Інші дослідження показали, що економічна діяльність та її ефективність пов'язані з освітленням уночі. Тому є якісь фактори, які можна дослідити, хоча точність таких досліджень невідома. Можливо, вони зможуть зіставити з іншими методами, наприклад, оцінюючи чисельність на Донбасі, використовуючи соціальні мережі", - заявив Паніото.
Соціолог висловив свою думку про те, як Україні заощадити гроші, які потрібні на проведення перепису - за інформацією міністра Дубілета це величезна сума в 3,5 млрд грн.
"Щодо досліджень в Україні, мені здається, що можна заощадити ті кошти, про які говорив Дубілет - 3,5 млрд грн. Можна закупити наприклад 100 тис, а 25 тис планшетів. Продовжити час перепису. У деяких країнах, наприклад у Франції, проводиться перепис протягом року", - додав експерт.
Раніше писав Главред, що Дмитро Дубілет з посиланням на дані, отримані в результаті електронної перепису населення, заявив про те, що в Україні проживають 37 млн 289 тисяч осіб. Також міністр заявив, що перепис населення традиційного формату в Україні на даному етапі категорично нерентабельна.
Також нагадаємо, постійний представник ПРООН в Україні Дафина Герчева заявила, що оприлюднені раніше в Україні результати електронної перепису населення можуть бути недостовірними. Вона зазначила, що інформація про кількість населення є важливою для держави, тому в її правдивості не має виникати сумнівів.
"Є традиційний метод проведення перепису населення, який використовується усіма демократичними країнами. Оцінка кількості населення, що проводилося в Україні у минулому році, у тому числі з використанням даних мобільних операторів і різних реєстрів, на мою думку, не дає точних даних. І ми вже звертали увагу як прем'єр-міністра, так і Кабінету міністрів на те, що ці дані, з великою часткою ймовірності, можуть бути недостовірними", - зазначила речник.