Денег осталось на месяц: карантин лишает украинцев работы – опрос

Украинцы пожаловались на финансовые убытки из-за карантина / УНИАН

Украинцы пожаловались на финансовые убытки из-за карантина.

Більшість українців заявили про фінансові збитки через карантин, пов'язаний з пандемією коронавіруса.

Більшість українців постраждали через епідемію: тривожні цифри

Як показали результати опитування Info Sapiens, 38% опитаних відзначили зменшення регулярного доходу сім'ї, 16% - повну втрату доходу, 14% - втрату роботи, 10% - фінансові збитки (наприклад, через здачу квитків).

При цьому 11% поскаржилися на зловживання з боку влади, а 8% - на ненадання належної медичної допомоги.

"Загалом 69% опитаних відзначили, що їх сім'ї так чи інакше постраждали від епідемії", - підкреслили автори дослідження.

Атака коронавіруса: українці розповіли про свої страхи

Українці висловилися з приводу побоювань на тлі пандемії коронавіруса.

У той же час українці бояться зараження коронавірусом (43%), на другому місці - зниження доходу (34%), на третьому - ненадання належної медичної допомоги (33%), на четвертому - повної втрати доходів (29%), на п'ятому - відволікання уваги від неправильних рішень влади (26%), на шостому - втрата роботи (23%). Не бояться ніяких наслідків епідемії лише 7% опитаних.

"Загалом, думки українців щодо серйозності наслідків епідемії та карантину розділилися: 40% не очікують істотних втрат, 47% - бояться серйозних наслідків, а для 7% серйозні наслідки вже наступили", - відзначають соціологи.

Українці під час пандемії переходять на дистанційку

Результати опитування свідчать про те, що 43% продовжують регулярно відвідувати місце роботи або навчання, 12% працювали або вчилися без відвідування постійного місця, а 41% припинили відвідувати місце роботи або навчання після початку карантину. Причому серед них - 62% не працюють і не вчаться на момент опитування, 14% продовжують працювати або вчитися віддалено стільки ж або більше часу, ніж раніше, а 10% - продовжують, але менше часу, ніж раніше.

"74% тих, хто в карантин працював або навчався, продовжують це робити очно або дистанційно. З них 8% зазначили, що виконують навіть більший обсяг роботи, ніж раніше, 54% - що виконують такий же обсяг роботи, як і в карантин, а 30% - що виконують менший обсяг роботи", - йдеться в релізі.

Удар по доходах: українці залишаються без роботи через карантин

Серед тих, хто працював в карантин, тільки 46% за березень отримають заробіток в повному обсязі, 34% - в меншому обсязі, ніж очікувалося в карантин, 10% втратили роботу через карантин, інші не дали відповідь на питання. При цьому перше більше в державному секторі (61%), ніж в приватному (40%). Така різниця відповідає різниці в зайнятості під час карантину: так 55% працюючих в державному секторі продовжують відвідувати місце роботи, тоді як в приватному секторі таких 41%.

"Серед тих, хто втратив роботу або частину доходу внаслідок карантину, 45% стверджують, що їм вистачить грошей лише на березень або вже не вистачає, 34% - на березень і квітень і тільки 16% - що на три і більше місяців", - йдеться в релізі за результатами опитування.

Разом з тим 77% українців відповіли, що будуть намагатися економити і заощаджувати, і тільки 12% - витрачати більше грошей (наприклад, на запаси або великі покупки), через те, що на їхню думку, вони можуть знецінитися або неможливо буде купити потрібні товари.

Опитування проводилося 25-29 березня 2020 року, вибірка дослідження становить 809 респондентів. Дослідження не проводилося в АР Крим, та в Донецькій і Луганській області, похибка не перевищує 3,4%.

Нагадаємо, раніше економічний експерт Віктор Скаршевський заявив про те, що тотальний карантин вб'є економіку України.

Новости сейчасКонтакты