Україна у найкритичніші моменти власної історії не раз доводила, що здатна витримувати жорстокі удари - завдяки вкрай міцному суспільству.
Саме відповідну думку в інтерв'ю порталу Факти висловив авторитетний фахівець з історії та відомий публіцист Ярослав Грицак. За його словами, варто сподіватися, що і нинішня криза, запущена через пандемію китайського коронавіруса Covid-19, буде подолана Україною.
"Україна має певний запас міцності — у першу чергу не як економіка або як держава, а як суспільство [...]. Ми вистоїмо. Так що не будемо лякати себе тим, що Україна зникне", - вважає Грицак.
Історик стверджує, що у недавній історії України (вже після розпаду СРСР в 1991-му) спостерігалося багато криз, проте вони надзвичайно швидко вивітрюються з суспільної пам'яті. Відповідно, кожен пароксизм нової кризи сприймається особливо гостро та з панікою.
"Ми якось зовсім забули, що у 1994-му році вийшли зі страшного політичної, економічної і національної кризи, яка призвела до відходу Кравчука і нових виборів. Тоді ми стояли на порозі розпаду держави і навіть громадянської війни. Ми вже розслабилися і забули про „російську весну“ 2014 року", — заявив Грицак.
На думку історика, українцям варто розмірковувати не про крах країни, а про реформи в Україні - відразу після того, як буде знайдений вихід з кризових явищ.
"Україна вистоїть, якщо вистоїть світ. Якщо він не зійде з розуму і не дійде до найгірших варіантів — таких, як м'який апокаліпсис [...]. Давайте вже сьогодні думати, що буде після кризи і після Зеленського. Україна досі не виконала свого домашнього завдання з приводу реформування, і ніякий карантин нас від цього завдання не звільняє", - підсумував Грицак.
Нагадаємо, раніше експерти Міжнародного валютного фонду попередили про загрозу найбільшого за останнє сторіччя обвалу світової економіки - через пандемію китайського коронавіруса Сovid-19, а також через методи, що використовуються багатьма країнами у битві з нею.