На улицу - по пропускам: что известно о введении комендантского часа в Украине

Названы условия введения комендантского часа в Украин / УНИАН

Названы условия введения комендантского часа в Украине.

Як пояснили в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, на сьогодні надзвичайний стан ні в цілому в Україні, ні в окремих її місцевостях не введено.

Введення комендантської години в регіонах: законно чи ні

В Україні діє режим надзвичайної ситуації, тому обмеження конституційних прав громадян, зокрема права на свободу пересування – запровадження комендантської години (заборона перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години доби) не допускається.

"Рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, заклики голів ОДА щодо обмеження пересування, заборони громадянам виходити на вулицю можуть мати виключно рекомендаційний характер", - додали в Секретаріаті омбудсмена.

Комендантська година в Україні: думка юристів

За словами голови адвокатського центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова, обмежувати свободу пересування без введення надзвичайного стану незаконно.

"Без введення надзвичайного стану обмежувати свободу пересування є незаконним. Тобто, я вважаю, що треба спочатку ввести надзвичайний стан і написати відступ від дії певних частин Конвенції про захист прав людини і основних свобод", - наголосив він у коментарі ukranews.com.

А ось в Telegram-каналі Адвокат Права нагадали, що комендантська година під час надзвичайного стану можлива лише у зв'язку з масовими порушеннями громадського порядку.

Юристи наголосили, що згідно з законом Про правовий режим надзвичайного стану, комендантська година не може вводитися в умовах дії режиму надзвичайної ситуації ніким іншим, як президентом України. Тому дії керівників міст і областей у цьому відношенні незаконні.

Масові протести через комендантську годину: що говорить соціологія

Як вважає заступник директора соціологічної служби центру Разумкова Михайло Міщенко, можливе введення в Україні комендантської години не повинно призвести до масових протестів.

Він пояснив, що ситуація з пандемією коронавіруса і карантином вже є чинником для невдоволення українців, яке проявляється в різних формах. Люди можуть просто це відчувати, а також вдаватися до активних дій. Але карантинні заходи суворі, і це робить неможливими масові акції протесту.

"Якщо кроки з боку влади будуть сприймати, як ті, що дозволяють подолати пандемію, то обмеження будуть схвалювати. Якщо українці визнають, що посилення карантинних заходів створює незручності і при цьому неефективні, то це буде викликати невдоволення", – додав Міщенко в коментарі Каналу 24.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з четверга, 16 квітня, в Києві буде посилено контроль на постах, виставлених на всіх в'їздах в місто. На всіх постах, встановлених на в'їздах до Києва, будуть перевіряти температуру у пасажирів та водіїв.

Новости сейчасКонтакты